Łukasz Szewczyk02.12.2022 (1:28)1 komentarz

Player zapowiada nowy serial "Lipowo. Zmowa milczenia"

• Gęsty kryminał obyczajowy "Lipowo. Zmowa milczenia" zabierze widzów do małego miasteczka, w którym mieszkańcy do perfekcji opanowali grę pozorów, a historię miejscowości od lat piszą sekrety oraz połączenie dwóch religijnych światów: pogańskiego i chrześcijańskiego.
• Co się stanie, kiedy nagle trafi do niej osoba z zewnątrz, która postanowi odkryć oraz skonfrontować je wszystkie?
"Lipowo. Zmowa milczenia" w Playerze
W ośmioodcinkowej historii "Lipowo. Zmowa milczenia" fani Playera poznają mieszkańców Lipowa - małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy - pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.
Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń - ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch - wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia.

- Daliśmy książce Kasi Puzyńskiej "Motylek" drugie życie - ekranowe. Powieść zainspirowała nas do stworzenia nieoczywistej historii kryminalno-obyczajowej. Bardzo życiowej, ponieważ Lipowo to miasteczko, które każdy z nas zna. To mieszkańcy i problemy będący lustrem dla nas wszystkich. Cieszę się bardzo, że do projektu udało nam się zaangażować świeże i mało ograne "twarze", których potencjał rozkwitł w towarzystwie bardziej doświadczonych kolegów. Efekt końcowy jest niesamowity. Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczą go użytkownicy Playera" - mówi Karolina Izert, producentka z ramienia TVN Warner Bros. Discovery.

Na ekranie widzowie Playera zobaczą Julię Kijowską, Piotra Packa, Olafa Lubaszenkę, Eryka Kulma Jr., Krzysztofa Wacha, Agnieszkę Suchorę, Mariusza Bonaszewskiego, Marcina Sztabińskiego, Beatę Kawkę, Julię Konarską, Antoniego Sztabę, Dorotę Kolak, Jana Wieczorkowskiego i innych.

Scenariusz serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" został zainspirowany powieścią Katarzyny Puzyńskiej, "Motylek", będącą pierwszą częścią sagi o mieszkańcach Lipowa. Zdjęcia powstawały w okresie letnim w Warszawie i okolicach oraz na Kujawach. Obecnie serial jest na etapie post produkcji. Tytuł trafi do oferty Playera w 2023 r.

"Lipowo. Zmowa milczenia" to projekt od początku rozwijany przez Akson Studio we współpracy z Zespołem Produkcji Fabularnej TVN Warner Bros. Discovery, na którego czele stoi Marta Grela-Gorostiza. Scenariusz stworzyli Milena Korolczuk, Bartosz Janiszewski i Michał Godzic pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Serial wyreżyserował Łukasz Ostalski, a autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. Za scenografię odpowiada Karina Baran, za kostiumy Justyna Stolarz, zaś za charakteryzację Kinga Krulikowska. Kierowniczką produkcji jest Magdalena Badura, reżyserem obsady Ewa Bakalarska. Producentami są: Karolina Izert (TVN Warner Bros. Discovery) i Michał Kwieciński (Akson Studio).

Komentarze (1 - 1 z 1)

Nie rozumiem!
Moja żona ( ja niestety zmuszony) właśnie ogląda " dzień dobry TVN".
Relacja na żywo ( gdzieś z Polski) i...rozmowa z " ekspertką z leroy merlin !
Dlaczego? Pytam ! Dlaczego akurat tvn wciska nam reklamę tego francuskiego kolaboranta z putinowskim reżimem?
Z jednej strony w całej Polsce bojkotujemy tą sieć ( auchan też) a z drugiej ogólnopolski kanał...robi kanał!
Ile kasy tyle żenady, a dodatkowo jeszcze dwulicowość!
No chyba że tvn robi coś specjalnie... komuś pomagając!
Żenada!
Na koniec - wywaliłem żonie ten kanał na koniec listy ( hahahaha...może go nie znajdzie)
 3