Łukasz Szewczyk02.12.2022 (22:05)brak komentarzy

HBO Max na pierwszą połowę grudnia. "Plotkara 2", "Mroczne materie 3"

• HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na pierwsze dwa tygodnie grudnia
3 sezon serialu "Mroczne materie"
Wśród serialowych premier "Plotkara II" (od 1 grudnia) - drugi sezon serialu Max Original, który ponownie przenosi nas na Upper East Side, gdzie - dziewięć lat po wydarzeniach z poprzedniej wersji Plotkary - śledzimy poczynania kolejnego pokolenia nastoletnich nowojorczyków z prywatnych szkół.
W "Kobieca broń" (od 2 grudnia) cztery kobiety zostają pozostawione na pastwę losu, kiedy ich należący do niebezpiecznej organizacji przestępczej mężowie zostają aresztowani. Przyzwyczajone do życia w luksusie, Angela, Viri, Esme i Sofia muszą współpracować, aby wyznaczyć nowy kierunek swoim rodzinom i odzyskać swoje wartości, w tym przyjaźń i miłość.
Wracają "Mroczne materie III" (od 6 grudnia) - w ostatnim rozdziale epickiego serialu fantasy Lyra i Will muszą wyruszyć w podróż do mrocznego miejsca, z którego nikt nigdy nie wrócił.

"Doom Patrol IV" (od 9 grudnia) - czwarty sezon czerpiącego garściami z komiksów serialu przedstawiającego perypetie nietypowej grupy superbohaterów - Doom Patrol. "Zmowa II" (od 12 grudnia) - pracowniczka socjalna Christine i jej dorosłe dzieci, Will, Jamie i Megan, próbują odnaleźć się po tragicznej śmierci syna i brata. Gdy zbliża się ślub Megan, ich życie wywraca się do góry nogami, gdy do miasta przybywa nieznajomy - premiera: 12 grudnia

"Maria Marta: Zbrodnia w Country Club" (od 15 grudnia) - serial oparty na prawdziwej historii jednej z najbardziej znanych zbrodni w Argentynie, który śledzi losy wszystkich osób zaangażowanych w sprawę i tych, którzy wciąż szukają odpowiedzi na pytanie: kto zabił Marię Martę?

FILM
"C'mon C'mon" (od 2 grudnia) - Joaquin Phoenix jako dziennikarz radiowy, który dość niespodziewanie wyrusza ze swoim siostrzeńcem w podróż przez kraj. Mike Mills za kamerą

"Strzaskane klawisz" (od 2 grudnia) - pianista, który marzy o karierze w Europie, mieszka w targanym wojną miasteczku na Bliskim Wschodzie. Mężczyzna musi sprzedać swoje pianino, aby zdobyć pieniądze na sfinansowanie ucieczki. Niestety jego instrument zostaje zepsuty

"Benedetta" (od 2 grudnia) - pod koniec XVII wieku, podczas zarazy, Benedetta Carlini wstępuje do klasztoru. Dziewczyna, która od najmłodszych lat ma zdolność czynienia cudów, natychmiast i doniośle zmienia życie swojej społeczności

"Rehana" (od 2 grudnia) - matka, wdowa i nauczycielka w szkole medycznej walczy o zachowanie harmonii między pracą a rodziną. Pewnego dnia kobieta nagle znajduje się w trudnej sytuacji po tym, jak jest świadkiem napaści seksualnej, w której zna zarówno ofiarę, jak i sprawcę

"U mnie wszystko w porządku" (od 5 grudnia) - Fouad jest jedynym pracownikiem lokalnej poczty w małym miasteczku na północy Maroka. Zawsze wesoły i zabawny, jest dobrym duchem społeczności. Pewnego dnia jednak u mężczyzny zostaje zdiagnozowana choroba neurologiczna.

"Dystopia" (od 7 grudnia) - w niedalekiej przyszłości Taranto staje się miastem duchów, do którego nikt nie ma odwagi wejść. Najbiedniejsi walczą o przetrwanie, podczas gdy gangi rywalizują o terytorium. Dwaj osieroceni trzynastolatkowie marzą o dołączeniu do jednego z nich.

"Błogosławieństwo" (od 9 grudnia) - film opowiada o burzliwym życiu poety Siegfrieda Sassoona. Pisarz i żołnierz przetrwał koszmar walki podczas I wojny światowej. Mimo że został odznaczony za odwagę, stał się głośnym krytykiem kontynuacji działań na froncie. Nagroda na MFF w Dublinie.

"Żegnaj, panie Haffmann" (od 9 grudnia) - Paryż, rok 1941. François Mercier pracuje dla pana Haffmanna, utalentowanego żydowskiego jubilera. Pod okupacją niemiecką pracodawca i pracownik zmuszeni są do zawarcia układu, który w kolejnych miesiącach na zawsze odmieni ich życie.

"Kobieta" (od 9 grudnia) - Rosa jest młodą buntowniczką, która mieszka z krewnymi matki w wiosce na południu Włoch. Śmierć matki rzuca cień na jej życie. Dziewczyna pragnie zrozumieć swoją przeszłość i odkrywa prawa rządzące światem mafii.

"Chiara" (od 9 grudnia) - 15-letnia Chiara prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia ojca. Gdy zbliża się do prawdy o swoim tajemniczo zaginionym ojcu - i gangach przestępczych, które kontrolują jej region - musi zdecydować, jakiej przyszłości chce dla siebie. Nagroda na MFF w Cannes.

"Hannes" (od 15 grudnia) - urodzeni w tym samym miejscu i czasie, Hannes i Moritz wyrastają na nierozłącznych przyjaciół. Jednak pewnego dnia tragiczny wypadek motocyklowy na zawsze zmienia ich życie, pozostawiając Hannesa w śpiączce z niewielką szansą na wyzdrowienie.

"Tajemnice piłki nożnej" (od 15 grudnia) - młody człowiek hakuje światowy przemysł piłkarski, aby zdemaskować jego najbardziej nikczemne postacie i staje się celem potężnych agentów i oligarchów - premiera: 15 grudniaDOKUMENT
Wśród propozycji dokumentalnych "Branson" (od 2 grudnia) - szesnaście dni przed zaplanowanym na lipiec 2021 roku potencjalnie historycznym lotem pasażerskim statkiem kosmicznym, miliarder i przedsiębiorca, Richarda Bransona, siada do rozmowy z filmowcem Chrisem Smithem

"Życie po La Luz del Mundo" (od 7 grudnia) to serial dokumentalny HBO przedstawiający przerażającą i mało znaną historię La Luz del Mundo, jednego z najpotężniejszych kościołów w Meksyku (gdzie został założony), oraz temat wykorzystywania seksualnego dziesiątek członków przez przywódców tego kościoła

Z kolei "Ostatnie gwiazdy kina" (od 8 grudnia) to sześcioodcinkowy serial dokumentalny celebrujący osobowości, niesamowity talent i historię miłosną aktorskiego duetu: Joanne Woodward i Paula Newmana. Jego twórcą jest czterokrotnie nominowany do Oscara Ethan Hawke, który wcześniej wyreżyserował film "Seymour: An Introduction". Producentem wykonawczym obrazu jest nagrodzony Oscarem reżyser i scenarzysta Martin ScorseseGrudniowe nowości w HBO Max dzień po dniu (1-15 grudnia):

• 1 grudnia
Plotkara II, odc. 1-2
Shaq, odc. 2
Życie seksualne studentek II, odc. 5-6
Stargirl III, odc. 12
Alvin i wiewiórki
Alvin i wiewiórki 2
Alvin i wiewiórki 3
Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa
Madagaskar 2
Madagaskar 3
Star Trek
Star Trek: W nieznane
W ciemność. Star Trek
Hollywoodzkie święta
Na razie, śmieci
Samotny wilk

• 2 grudnia
Kobieca broń, odc. 1-8
Branson, odc. 1
Kung Fu III, odc. 8
C'mon C'mon
Sztanga i cash
Dirty Dancing
Benedetta
Strzaskane klawisze
Rehana
• 3 grudnia
Misja: Zero odpadów II, odc. 9

• 4 grudnia
11 strzałów: Ciemna strona piłki nożnej, odc. 4

• 5 grudnia
We're Here III, odc. 2
Biały Lotos II, odc. 6
Rick i Morty VI, odc. 9
U mnie wszystko w porządku

• 6 grudnia
Mroczne materie III, odc. 1-2
Winchesterowie, odc. 6

• 7 grudnia
Życie po La Luz del Mundo, odc. 1
Pani sprzątająca II, odc. 10
Dystopia
Rick i Morty: Przy kominku

• 8 grudnia
Ostatnie gwiazdy kina, odc. 1-6
Ostry dyżur XIII, odc. 1-23
Pico da Neblina, odc. 1-10
Pico da NeblinaII, odc. 1-10
Shaq, odc. 3
Plotkara II, odc. 3
Życie seksualne studentek II, odc. 7-8
Stargirl III, odc. 13
Kontra

• 9 grudnia
Doom Patrol IV, odc. 1-2
Branson, odc. 2
Cyrano
Błogosławieństwo
Chiara
Kobieta
Legionista
Niebezpieczna piękność
Sprzymierzeni
Zostań
Żegnaj, panie Haffmann

• 10 grudnia
Misja: Zero odpadów II, odc. 10

• 11 grudnia
11 strzałów: Ciemna strona piłki nożnej, odc. 5

• 12 grudnia
Zmowa II, odc. 1-6
We're Here III, odc. 3
Biały Lotos II, odc. 7
Rick i Morty VI, odc. 10
Podróże

• 13 grudnia
Mroczne materie III, odc. 3-4
Winchesterowie, odc. 7
Młody Sheldon VI, odc. 8
Atsuko Okatsuka: Intruz

• 14 grudnia
Życie po La Luz del Mundo, odc. 2
Pani sprzątająca II, odc. 11-12
Rick i Morty: Summer spotyka Boga (Rick spotyka Diabła)
Rick i Morty: Wielka Bitwa o Akihabarę
Pelosi in the House

• 15 grudnia
Maria Marta: Zbrodnia w Country Club, odc. 1-8
Plotkara II, odc. 4
Shaq, odc. 4
Życie seksualne studentek II, odc. 9-10
Hannes
Miss Cleo: Twoja wróżka
Tajemnice piłki nożnej