Łukasz Szewczyk09.12.2022 (15:20)1 komentarz

Viaplay z prawami do Mistrzostw Świata w piłce ręcznej

• Serwis streamingowy Viaplay pozyskał prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF w dziesięciu krajach europejskich do 2031 roku
piłka ręczna
Viaplay Group i Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podpisały umowę o partnerstwie. W ramach podpisanego porozumienia już w styczniu 2023 roku Viaplay pokaże Mistrzostwa Świata mężczyzn, których gospodarzami będą Polska i Szwecja.
Na Viaplay będziemy mogli zobaczyć również Mistrzostwa Świata mężczyzn 2025 (gospodarze Chorwacja, Dania i Norwegia), 2027, 2029 i 2031, jak również Mistrzostwa Świata kobiet w 2023 (gospodarze Dania, Norwegia i Szwecja), 2025 (gospodarze Niemcy i Holandia), 2027, 2029 i 2031 roku.

Viaplay zapewnia, że ze szczególną uwagą będzie rozwijać swoją ofertę na rynkach, na których obecna jest platforma. Mecze będą pokazywane z komentarzem lokalnych dziennikarzy i ekspertów, a transmisjom towarzyszyć będą programy studyjne.

Dodatkowo Viaplay zakupiło prawa do czterech kolejnych młodzieżowych (U20) oraz juniorskich (U18) Mistrzostw Świata kobiet, a także pięciu kolejnych młodzieżowych (U21) i juniorskich (U19) Mistrzostw Świata mężczyzn, Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej w 2024, 2026, 2028 i 2030 roku oraz corocznego IHF Beach Handball Global Tour. W nawiązaniu współpracy pomiędzy Viaplay, a IHF pośredniczyła firma SportFIVE.

- Ta przełomowa umowa daje nam pewność, że Viaplay będzie pokazywać piłkę ręczną w najlepszym, światowym wydaniu i na największych dla tego sportu rynkach do końca tej dekady, a nawet później. Gospodarzami wielu z nadchodzących turniejów pod egidą IHF będą kraje, w których Viaplay już teraz ma miliony widzów, co jeszcze bardziej zwiększy lokalne zainteresowanie tymi wydarzeniami. Nabyliśmy kluczowe dla nas prawa, a co więcej zabezpieczyliśmy je dla Viaplay na długi okres - mówi Peter Nørrelund, dyrektor sportowy Viaplay Group.

- Z przyjemnością ogłaszamy, że IHF połączyła siły i nawiązała współpracę z Viaplay Group. Dzięki naszej współpracy z oficjalnym partnerem IHF w zakresie praw telewizyjnych i marketingowych SPORTFIVE, mogliśmy zrealizować tę umowę, która pozwala nam szerzyć entuzjazm dla wydarzeń związanych z piłką ręczną w jeszcze większej liczbie krajów i dla jeszcze większej liczby widzów, a co równie ważne, z gwarancją wysokiej jakości i na długi czas - dodaje Dr Hassan Moustafa, prezydent IHF.

Już wcześniej, poprzez osobną umowę, Viaplay Group nabyła prawa do transmisji Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn IHF w 2023 i 2025 roku w krajach nordyckich - Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Tylko nie to. Na bank na męczach polski serwery nie wyrobią.
 3