Łukasz Szewczyk09.12.2022 (16:05)brak komentarzy

Błachowicz w UFC, Polsat Boxing Promotions 13, Knyba w Top Rank - weekend w Polsat Sport

• Drugi weekend grudnia to w kanałach Polsatu święto sportów walki
• Gala Polsat Boxing Promotions 13 z walką o pas czempiona IBO
• Starcie Jana Błachowicza o mistrzostwo UFC
• Damian Knyba boksujący w legendarnej Madison Square Garden
Błachowicz vs Ankalaev
Wielkie emocje zaczną się już w piątkowy (9 grudnia) wieczór w Gliwicach. W tutejszej Małej Arenie odbędzie się trzynasta gala Polsat Boxing Promotions. Do ringu wejdą największe gwiazdy grupy PBP, a także pięściarze olimpijscy. W walce wieczoru widowiskowy i przebojowy Osleys Iglesias powalczy o pas mistrza świata federacji IBO w wadze super średniej. Galę od godziny 18:15 pokaże Polsat Sport Fight, a od 20:00 także Polsat Sport i Super Polsat. Pojedynki, które skomentują Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta oglądać można także na platformie Polsat Box Go.
W sobotni (10 grudnia) wieczór sygnał do walki da Babilon MMA. W Ożarowie Mazowieckim odbędzie się już 33 gala tej organizacji, a fani zobaczą aż siedem pojedynków mieszanych sztuk walki. Wydarzenie oglądać można od godziny 17:30 w Polsacie Sport Fight, w portalu Polsatsport.pl oraz na platformie Polsat Box Go.

Nieco później, bo o godzinie 1:30 w nocy z soboty na niedzielę (10/11 grudnia) w Polsacie Sport rozpocznie się transmisja z legendarnej nowojorskiej gali Madison Square Garden. W mekce boksu zawodowego odbędzie się gala amerykańskiej grupy Top Rank. W walce wieczoru Teofimo Lopez będzie bronić przed zakusami Sandora Martina swojego mistrzowskiego pasa WBO International w wadze super lekkiej. Zanim do ringu wejdą Amerykanin i Hiszpan, między linami zamelduje się polska nadzieja wagi ciężkiej - Damian Knyba. Niepokonany Polak zmierzy się z Portorykańczykiem Emilio Salasem. Dla 26-latka urodzonego w Bydgoszczy ten występ to gigantyczna szansa, by w wielkim stylu przedstawić się bokserskiemu światu. Galę Top Rank w Madison Square Garden skomentują Andrzej Kostyra i Krzysztof Kosedowski.

Spektakularny finał tego weekendu sportów walki nastąpi w Las Vegas na gali UFC 282. Głównym daniem wydarzenia organizowanego przez największego promotora mieszanych sztuk walki na świecie, będzie starcie Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem. Polak i Dagestańczyk powalczą o tytuł mistrza wagi półciężkiej, ten sam który rok temu należał właśnie do Błachowicza. Do oktagonu w Las Vegas wejdą też między innymi charyzmatyczny Paddy Pimblett, Jairzinho Rozenstruik, Daren Till czy znany z występów w Polsce Dricus du Plessis. Studio przed galą UFC 282 rozpocznie się o godzinie 2:30 w Polsacie Sport, a gośćmi Pawła Wyrobka oraz Igora Marczaka będą między innymi polscy wojownicy rywalizujący na co dzień w UFC: Mateusz Gamrot oraz Marcin Tybura. Pojedynki skomentują z kolei Andrzej Janisz oraz Tomasz Marciniak.