Łukasz Szewczyk15.12.2022 (10:34)5 komentarzy

Alfa TVP. Nowy kanał dla nastolatków. Co w ramówce? Jak odbierać?

• We wtorek (20 grudnia 2022 roku) nadawanie rozpocznie nowy kanał dla nastolatków - Alfa TVP.
• Na jego ofertę będą się składać audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie.
• Kanał planuje także realizację produkcji własnych, w tym sitcomu.
Alfa TVP
- Alfa TVP to nasza troska o dorastających widzów. Honorem telewizji publicznej jest zaproponowanie kanału, który połączy atrakcyjność z bezpieczeństwem i walorami edukacyjnymi - mówi Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu Telewizji Polskiej.
Celem uruchomienia Alfa TVP jest rozszerzenie zakresu działalności TVP o nową grupę docelową, jaką są starsze dzieci i młodzież. Kanał dedykowany nastolatkom pozwala na płynne przechodzenie widza w ramach szerokiej oferty TVP: od TVP ABC 2, przez TVP ABC do Alfa TVP i kanałów dedykowanych dorosłym.

Jak przekonuje nadawca, wyselekcjonowana i różnorodna oferta ma trafiać w potrzeby i oczekiwania nastolatków. Kanał będzie gwarantował bezpieczne treści młodemu widzowi. Stawia na mądrą rozrywkę, a także na edukację. Elementy edukacyjne zostaną wzbogacone o istotny aspekt - wsparcie psychologiczne dla młodego pokolenia postpandemicznego. Wybrane audycje w ramówce (jak program "e-MOCje" w nowej formule) poruszą tematykę problemów emocjonalnych, psychologicznych czy społecznych jednocześnie wspierając młodych ludzi w budowaniu poczucia własnej wartości czy poczucia wspólnotowości.

W ramówce znajdą się także seriale animowane m.in. "Galactic Football" i "Anatane ratuje dzieci z Okury". Oferta będzie ciągle poszerzana i wzbogacana o kolejne tytuły - Alfa TVP sięgnie do lubianych przez młodzież gatunków anime mając nadzieję, że trafi w gusta i zaciekawi widzów.

Wśród nowości "Prawie nigdy". Brytyjski serial aktorski o wzlotach i upadkach chłopięcego zespołu The Wonderland. O poszukiwaniu popularności i fortuny, o relacjach z przyjaciółmi, rodziną i godzeniu kariery z nauką.

Kanał będzie stale się rozwijał wzbogacając swoją ofertę i dostosowując ją do potrzeb młodych widzów. Rozwój jest zaplanowany na wiele etapów. Redakcja poprzez kontakt z widzami będzie tworzyć nowe rozwiązania programowe. W planach jest uruchomienie dedykowanej aplikacji na wzór aplikacji "Kraina ABC".

Alfa TVP będzie dostępny na stronie TVP.pl, w aplikacji TVP GO oraz w kanale wirtualnym w NTC.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Po co 3 kanały tvp dla dzieci to chore lepiej było zrobić tvp filmy i tvp muzyka a nie 3 kanały dla dzieci
 10  
Kanał powinien trafić do telewizji naziemnej
 2  
Będę z ministra(nta)mi oglądał.
 6  
Witam kolege po fachu. Też to lubię...
 3  
oclfoc TVP?
 1