Łukasz Szewczyk15.12.2022 (14:52)3 komentarze

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. TVP pokaże mecze z udziałem Polaków

• Telewizja Polska, na zasadzie sublicencji od Viaplay, pozyskała prawa do transmisji 28. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn
• Impreza odbędzie się od 11 do 29 stycznia 2023 roku będą rozgrywane w Polsce i Szwecji.
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej
- Telewizja Polska dokłada wszelkich starań, by polscy kibice mogli śledzić zmagania naszych sportowców podczas największych imprez sportowych. Choć emocje związane z piłkarskim mundialem jeszcze nie opadły, to już dziś możemy zaprosić widzów do wspólnego kibicowania naszym szczypiornistom na zbliżających się 28. Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Transmisji tego wydarzenia nie mogło zabraknąć na antenach Telewizji Polskiej - mówi Mateusz Matyszkowicz, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.
TVP na podstawie pozyskanej sublicencji od Viaplay pokaże w zbliżającej się imprezie wszystkie mecze reprezentacji Polski, półfinały oraz spotkania decydujące o podziale medali - o 3. miejsce i finał. Będzie je można obejrzeć na antenach Telewizji Polskiej (m.in. w TVP Sport) na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania od fazy wstępnej, w której rozegra trzy mecze: z Francją (11 stycznia), Słowenią (14 stycznia) i Arabią Saudyjską (16 stycznia). Spotkania rozpoczną się o godz. 20:30 w katowickim Spodku. Jeśli kadra prowadzona przez Patryka Rombla zajmie przynajmniej 3. miejsce w grupie, awansuje do fazy zasadniczej i rozegra kolejne trzy mecze: 18, 20 i 22 stycznia. Ćwierćfinały zaplanowano na 25 stycznia, dwa dni później zostaną rozegrane półfinały, a mecze finałowe - 29 stycznia.

Przypomnijmy, że TVP Sport czwarty sezon z rzędu pokazuję najważniejsze rozgrywki krajowe w piłce ręcznej - Superligę kobiet i mężczyzn oraz Puchar Polski. TVP posiada także prawa do wszystkich meczów reprezentacji naszego kraju (towarzyskich, kwalifikacji mistrzostw Europy i świata) na terenie naszego kraju. Telewizja Polska pokaże w 2023 roku także wszystkie najważniejsze mecze reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek. Naszych wicemistrzów świata, a także nasze drużynę kobiet zobaczymy na antenach TVP podczas spotkań Ligi Narodów, mistrzostw Europy i kwalifikacji olimpijskich. Warto przypomnieć, że nadawca publiczny pokaże także turnieje siatkarskie podczas igrzysk olimpijskich Paryż 2024.

Komentarze (1 - 3 z 3)

To dobra informacja bo na vijaplej w czasie meczów Polaków serwery wyzionął ducha.
 4  
Nie dodano w newsie, że Viaplay ustawowo była zobowiązana udzielić sublicencji do prawa pokazywania meczów reprezantacji polskiej w kanale otwartym.
 8  
a Viaplay nie jest telewizją i chyba i nie ma prawa udzielać
sublicencji
 7