Łukasz Szewczyk24.12.2022 (10:33)6 komentarzy

TVP Kultura i TVP Kobieta w nowym standardzie na MUX-6

• TVP Kultura i TVP Kobieta od 3 stycznia 2023 roku będą emitowane na nadającym w nowym standardzie DVB-T2/HEVC - multipleksie szóstym.
Oprawa TVP Kultura - sygnał kontrolny
Zmiana odbędzie się w sposób płynny i nie powinna być uciążliwa dla odbiorców, jednak w nielicznych przypadkach może być potrzebne ręczne dostrojenie odbiorników. W przypadku osób, które jeszcze nie dostosowały swojego urządzenia do nowego standardu nadawania, zmiana ta może wiązać się z koniecznością zakupu nowego telewizora lub zewnętrznego dekodera działającego w standardzie DVB-T2/HEVC.
Programy TVP Kultura i TVP Kobieta pozostaną na tych samych pozycjach w ramach telewizji naziemnej: TVP Kultura na kanale 30, a TVP Kobieta na kanale 35 i będą nadawane w wysokiej rozdzielczości obrazu, podobnie jak TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP World, TVP Polonia, które w ramach tego samego multipleksu są dostępne w jakości HD.

Osoby, których odbiorniki nie są dostosowane do nowego standardu, do końca roku (tj. do 31.12) mogą uzyskać rządowe dofinansowanie do zakupu urządzenia (telewizora lub dekodera), które umożliwia poprawny odbiór sygnału telewizyjnego w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

Komentarze (1 - 6 z 6)

taaa rządowe dofinansowanie weź a potem płać abonament za pisowską propagande i relkamy...
 16  
A TVP Sport upchane na MUX 3 w tragicznej dla sportu jakości, TVP Sport nawet w Vectrze ma lepsza jakość niż w naziemnej.
Sport i Kultura to dwa kanały które powinny być na MUX 6 w HEVC i 1080p nie jakieś Polonie czy World. Już dawno mogli dać TVP Sport i TVP Kultura na Mux 6 TVP Kobieta (nawet w SD) na MuX 3 a World i Polonia na Mux 8
 6  
@dobrodziej ksiądz

Swoim komentarzem POtwierdzasz POwszechnie wiadomy fakt, że lewacy są najbardziej POsranymi i najbardziej POpapranymi istotami na tej planecie. Najlepiej POtraficie tylko babrać się w sraczu, który sami lubicie robić...

Tyle na temat.

KURTYNA!
 11  
@Maciek z kurtyną
wsać se głowe do dupy i spróbuj puścić bąka, to może rozumu troche ci wpadnie do zakutego łba.
Lwów kiedyś był polski 28.12.2022 (14:53:31)
 4  
A tvp kobieta dalej brak w c+
 2  
Kasta powinna pójść na rękę ryżemu i zupełnie zabronić pokazywania go we wszystkich mediach.
Nasz człowiek w Warszawie 31.12.2022 (13:24:25)
 2