Łukasz Szewczyk10.01.2023 (15:27)brak komentarzy

Mistrzostwa Świata Drone Racing League z udziałem Polaka na Extreme Channel

• W styczniu kanał Extreme zaprezentuje widzom innowacyjną, szybką i podniebną Drone Racing League
Drone Racing League (DRL)
Drone Racing League (DRL) to pierwsza na świecie, profesjonalna seria wyścigów dronów. W lidze latają najlepsi piloci dronów, których oglądają miliony fanów na całym świecie. Łącząc przełomową technologię i wciągające wyścigi dronów, DRL tworzy nową erę sportu, która przedstawia emocjonującą rywalizację zarówno w prawdziwym życiu, jak i w wirtualnej symulacji i metawersum. Sezon 2022-23 Mistrzostw Świata DRL Algorand startuje już w sobotę 14 stycznia o godzinie 22:00 na Extreme Channel.
- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy rozpocząć emisję Drone Racing League na kanale Extreme i przedstawić ten pełen akcji sport polskim fanom. W tym sezonie Mistrzostw Świata DRL Algorand rywalizacja jest na najwyższym poziomie. Wśród zawodników znajdzie się również nasz pierwszy polski pilot, Pawelos, który staje się narodową gwiazdą wyścigów dronów - zapowiada Anne Marie Gianutos, dyrektor marketingu DRL.

Drone Racing League to sport definiujący XXI wiek. Dwunastu najlepszych na świecie pilotów ściga się zbudowanymi na zamówienie dronami z prędkością około 140 km/h przez spektakularne trasy - fizyczne i wirtualne. Ich drony są wyposażone w kamery, które przesyłają obraz na żywo do gogli pilotów z widokiem z pierwszej osoby (FPV), dzięki czemu zawodnicy (i widzowie śledzący zawody) czują się tak, jakby lecieli wewnątrz drona. Celem pilotów jest pokonanie skomplikowanej powietrznej trasy w jak najkrótszym czasie. Zawody odbywają się w legendarnych miejscach, takich jak stadiony sportowe, historyczne pałace i kultowe muzea na całym świecie - a także wirtualnie w DRL SIM, prawdziwej grze wideo o wyścigach dronów, dostępnej do pobrania na PlayStation, Xbox, Steam i Epic Games.

W tym sezonie do ligi dołącza pierwszy polski pilot, Pawelos - 19-letni debiutant i polski reprezentant na globalnej scenie wyścigów dronów. Pawelos dzieli się swoją miłością do wyścigów dronów w rodzinnych Dobczycach, godzinę drogi na południe od Krakowa. Jego analityczny umysł to jego przewaga nad konkurencją. Zawsze myśli o swoich przeciwnikach i o tym, co może zrobić, aby ich pokonać - czy to na polu walki dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi lotu, czy poza nim dzięki swoim grom psychologicznym.

- Udział w DRL to spełnienie moich marzeń. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć mistrzowski tytuł dla fanów z mojego rodzinnego miasta. Będę oglądał wyścigi DRL z moją rodziną na Extreme i nie mogę się doczekać, by nawiązać kontakt z fanami na moich portalach społecznościowych - mówi pilot DRL Pawelos.

Sezon 2022-23 Mistrzostw Świata Drone Racing League DRL Algorand rozpoczyna się w sobotę 14 stycznia o godzinie 22:00 na Extreme. Dzień wcześniej (piątek, 13 stycznia) o tej samej porze Extreme wyemituje powtórkę sezonu 2021-2022.