Łukasz Szewczyk16.01.2023 (23:47)brak komentarzy

TVP z prawami do transmisji pięciu kolejnych igrzysk olimpijskich

• Telewizja Polska zapewniła sobie prawa do transmisji zarówno letnich jak i zimowych igrzysk olimpijskich aż do 2032 roku.
• Widzowie będą mogli śledzić zmagania olimpijczyków zarówno na głównych antenach TVP oraz w Internecie.
Możliwość relacjonowania najbliższych, letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w roku 2024 - Telewizja Polska zapewniła sobie już wcześniej. Prawa do kolejnych, czterech imprez tej rangi nabyła od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Europejska Unia Nadawców (EBU). Dzięki temu transmisje z kolejnych igrzysk będą dostępne dla około miliarda widzów, za pośrednictwem 49 ogólnodostępnych europejskich stacji telewizyjnych - w tym również w TVP.
Telewizja Polska będzie mogła pokazać nawet na trzech kanałach telewizyjnych aż 350 godzin transmisji z letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) oraz 200 godzin rywalizacji z zimowych olimpiad w 2026 (Mediolan) i 2030 roku (nie wybrano jeszcze gospodarza). Dodatkowo, w nowym pakiecie rywalizację olimpijską będzie można pokazać także w specjalnym kanale internetowym. Materiały w mediach społecznościowych będą natomiast zamieszczane bez embarga czasowego - do tej pory można byłe je emitować godzinę po zakończeniu wydarzenia.

Telewizja Polska posiada także prawa do najważniejszych wydarzeń piłkarskich: EURO 2024 i 2028, mistrzostw świata 2026, meczów piłkarskiej reprezentacji do 2028 roku (eliminacji EURO i MŚ, Ligi Narodów oraz towarzyskich), Ligi Mistrzów, Ekstraklasy czy Pucharu Króla (Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie). Do 2029 roku Telewizja Polska pokaże także wszystkie najważniejsza wydarzenia lekkoatletyczne: mistrzostwa Europy i świata w hali i na otwartym stadionie, Drużynowe Mistrzostwa Europy czy mistrzostwa Europy i świata w młodszych kategoriach.