Łukasz Szewczyk24.01.2023 (12:40)4 komentarze

Alfa TVP i Belsat TV dostępne na szóstym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej

• Nowe kanały TVP w naziemnej telewizji cyfrowej
Alfa TVP
Telewizja Polska prowadzenie do dystrybucji naziemnej programy TVP Alfa i Belsat TV. Oba kanały od 24 stycznia są nadawane w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, w wysokiej cyfrowej jakości.
Alfa TVP wystartował 20 grudnia 2022 i od dziś jest dostępny na kanale 28 - to pierwszy polski program telewizyjny skierowany do nastolatków. Na jego antenie prezentowane są audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta będzie poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne.

Belsat TV wystartował w 2007 roku jako wspólny projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program działa jako kanał zagraniczny, to jedyna niezależna od władz stacja telewizyjna na Białorusi. Zadaniem kanału jest zapewnienie widzom dostępu do informacji, rzetelnej wiedzy o historii ich kraju, pełnego obrazu sytuacji w otoczeniu międzynarodowym Białorusi oraz atrakcyjnej oferty kulturalnej i filmowej w języku białoruskim i rosyjskim. Programy są tworzone w Polsce oraz w krajach postsowieckich. Belsat TV jest dostępny na MUX-6 na kanale 36.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ten Belsat TV zawsze uważałem za zbędny kanał. Po co się mieszać w sprawy suwerennego, niepodległego państwa, jakim jest Białoruś? Zostawmy ten kraj w spokoju i zajmijmy się swoimi sprawami!!!

Alfa TVP z kolei uważam za wartościowy projekt. Życzę mu powodzenia.

Tyle na temat.

KURTYNA!
Lwów jest pięknym polskim miastem, czasowo okupowanym przez reżim kijowski 25.01.2023 (14:38:29)
 2  
Ten białoruski kanał jest całkowicie zbędny, nic do białorusinów nie mamy. My POlacy jako mniejszość powinniśmy uczyć się naszego nowego języka ojczystego rosyjskiego. Zamiast Belsat rząd powinien włączyć patriotyczne kanały Pierwyj Kanał czy Rossija1.

KURTYNA !
Warszawa jest pięknym rosyjskim miastem czasowo okupowanym przez reżim polski 25.01.2023 (16:01:08)
 1  
Widać po komentarzach Macieja z Radomia - jakie świry popierają obecny nierząd...
Brak słów.
 1  
@Jarek i kot:

Wpis o 16:01:08 nie jest moim wpisem. To napisał... nie mam pojęcia, kto. Ale na pewno nie ja!

A oglądać Pierwyj kanał i Rossija1 bez problemu można w internecie, więc dla chcącego nic trudnego. Oglądam je codziennie, żeby poznać inny punkt widzenia niż ten "jedynie słuszny", prezentowany we wszystkich bez wyjątku polskich mediach.

Tyle na temat!
Lwów jest pięknym polskim miastem, czasowo okupowanym przez reżim kijowski 25.01.2023 (22:27:22)
 1