Łukasz Szewczyk28.01.2023 (23:31)brak komentarzy

Dokumentalna premiera Discovery+. "Klątwa serialu Glee" w Playerze

• Kolejna premiera dokumentalna Discovery+ Originals na platformie Player.pl
• Obsypywany nagrodami fenomen otworzył drzwi do kariery wielu młodym aktorom. Niestety, dla niektórych był też początkiem końca...
• Dlaczego sukces "Glee" okazał się być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem?
Klątwa serialu Glee
Kulturalny fenomen i hit muzyczny - serial "Glee" - wstrząsnął popkulturą i stał się przepustką do sławy dla wielu młodych aktorów. Niestety, dla kilku z nich także drogą ku przepaści. Czas pokazał, że ekipa roztaczającego aurę radości i życzliwości serialu na co dzień zmagać się musiała z brutalną rzeczywistością. Niekończące się skandale, nagłówki tabloidów, a w rezultacie prawdziwe tragedie powodowały, że uśmiech znikał z twarzy tych, którzy tworzyli wydawać się mogło najweselszy serial w historii telewizji. Osiem lat po ostatnim klapsie na planie "Glee" ekipa ID obnaża jego mroczne kulisy w miniserialu dokumentalnym "Klątwa serialu Glee".
- "Glee" to zjawisko kulturowe z serii tych, które zdarzają się raz na pokolenie, odważnie przeciwstawiając się panującym normom społecznym i wywołując przełomowe dyskusje na temat seksualności, rasy, niepełnosprawności i generalnie inności. Każdy wypełniony muzyką tydzień przynosił chwilę refleksji, oddechu i szczęścia widzom przed telewizorami, jednocześnie gubiąc jego gwiazdy w otchłaniach ciemnej strony Hollywood i szaleństwa rozrastających się mediów społecznościowych. Oddając hołd niewątpliwemu sukcesowi serialu i impaktowi, jaki wywarł na popkulturę, ekipa ID zwraca również uwagę na presję, która towarzyszyła młodym aktorom na każdym kroku. Ekspresowa katapulta do ligi supergwiazd bezsprzecznie przyczyniła się do wielu tragedii, które spotkały obsadę i ekipę "Glee" - mówi Jason Sarlanis, szef Crime & Investigate Content w Warner Bros. Discovery.

Do pierwszej doszło jeszcze podczas kręcenia serialu. Na kilka tygodni przed premierą sezonu piątego, podczas przerwy wakacyjnej, w hotelowym pokoju zostało znalezione ciało wówczas 31-letniego Cor'yego Monteitha. Powód śmierci? Przedawkowanie narkotyków. W rozmowie z reporterami ID bliscy młodego aktora rzucają światło na jego ekspresową drogę do sławy, podwójne życie, które prowadził oraz prześladujące go od najmłodszych lat demony. Do czasu wspólnie spędzonego na planie i poza nim wracają również współpracownicy Marka Sallinga. Także do szokującego momentu, kiedy to na jaw wyszedł mroczny sekret gwiazdora - posiadanie pornografii dziecięcej (!) - którego efektem było samobójstwo Sallinga w 2018 r. Do "czarnej serii" doszła też tajemnicza śmierć Nayi Rivery w 2020 r. - aktorka nie wróciła ze wspólnej przejażdżki łódką z małą córeczką. Pięć dni później policja wyłowiła ciało 33-letniej Rivery z jeziora Piru. W produkcji discovery+ Originals ojciec gwiazdy, George Rivera, składa hołd ukochanej córce, wspominając jej drogę od dziecięcej gwiazdy do idolki milionów.

W "Klątwie serialu Glee" użytkownicy Playera zobaczą wiele znaczących rozmów z bliskimi gwiazd, oraz wywiady z ekipą, a także dziennikarzami, którzy na bieżąco przyglądali się fenomenowi serialu i jego obsadzie. Obraz dopełniają nieemitowane nigdy wcześniej materiały. Wszystkie one odsłonią kulisy życia młodych aktorów na planie i poza nim, gdzie codziennością były presja, samotność oraz problemy.

Trzyodcinkowy miniserial dokumentalny "Klątwa serialu Glee" już dostępny w Playerze.