Łukasz Szewczyk01.02.2023 (17:02)8 komentarzy

TVP oficjalnie uruchamia szósty multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. Jakie kanały?

• Telewizja Polska podpisała umowę ze spółką Emitel, operatorem technicznym naziemnej infrastruktury nadawczej, na usługę transmisji sygnału multipleksu szóstego.
• MUX-6 od lutego 2023 roku zastąpił działający do tej pory multipleks testowy naziemnej telewizji cyfrowej.
tv telewizja pilot
MUX-6 zasięgiem nadawczym obejmuje 96% populacji kraju. To obok MUX-3 drugi multipleks naziemny, który zawiera wyłącznie ofertę programową nadawcy publicznego. Z nowego multipleksu mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej.
- Uruchomienie nowego multipleksu cyfrowego wpisuje się w misję, jaką realizuje Telewizja Polska S.A. w zakresie jak najszerszego udostępniania swojej oferty programowej. W MUX-6 znalazły się między innymi kanały tematyczne takie jak TVP Kultura, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka czy TVP Nauka. Wszystkie programy są powszechnie i bezpłatnie dostępne w wysokiej rozdzielczości obrazu (HD) - podkreśla Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP S.A.

- Telewizja naziemna niezmiennie cieszy się olbrzymią popularnością w Polsce. Zmiana technologii nadawania na standard DVB-T2/HEVC znacznie poprawiła jakość obrazu i dźwięku transmitowanych dotychczas programów, a także umożliwiła uruchomienie nowych programów telewizyjnych. Dlatego zachęcamy wszystkich widzów, którzy jeszcze nie dostosowali swoich telewizorów do odbioru nowego standardu, do wymiany odbiornika lub zaopatrzenia się w odpowiedni dekoder. Cieszymy się, że Telewizja Polska skorzystała z możliwości poszerzenia oferty programowej i zdecydowała się na współpracę z Emitel - powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel, Dyrektor ds. sprzedaży.


Emisja MUX-6 jest prowadzona z 63 stacji nadawczych. Widzowie naziemnej telewizji cyfrowej mogą wykorzystać swoje dotychczasowe anteny odbiorcze. W przypadku obszarów, na których nie był obecny multipleks testowy TVP S.A., odbiorniki powinny automatycznie wyszukać nowe programy z MUX-6. Gdyby tak się nie stało, należy przeskanować urządzenie.

Nowe stacje nadawcze, które uzupełnią sieć nadawczą MUX-6 w stosunku do sieci multipleksu testowego to: Płock/Radziwie, Wałbrzych/Chełmiec, Dobromierz, Różan k. Makowa Mazowieckiego, Gniezno/Dębowiec, Świerczów k. Namysłowa, Skierniewice/Bartniki, Tarnobrzeg/Machów, Włodawa, Łomża, Kamieńsk/Zwałowisko k. Radomska, Chruszczewka k. Sokołowa Podlaskiego i Sieciechów k. Kutna.

Komentarze (1 - 8 z 8)

U mnie po wyszukaniu mux6 na dekoderze, kanały ze zmienioną numeracją się zdublowały i kolejność nie była taka jak trzeba, to pousuwałem i wyszukałem od nowa. Teraz jest dobrze.
 3  
Aktualna lista kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie :
1. TVP1 (HD) 2. TVP2 (HD) 3. TVP3 Warszawa (SD) 4. Polsat (HD) 5. TVN (HD) 6. TV4 (HD) 7. TV Puls (HD) 8. TVN7 (HD) 9. Puls 2 (HD) 10. TV6 (HD) 11. Super Polsat (HD) 13 Eska TV (HD) 13, TTV (HD) 14. Polo TV (HD) 15. Antena HD 16. TV Trwam (HD) 17. Stopklatka TV (HD) 18 Fokus TV (HD) 19. TVP Polonia (HD) 20. TVP Nauka (HD) 24. TVP Dokument (HD) 27. TVP Rozrywka (HD) 28. Alfa TVP (HD) 29. TVP ABC (HD) 30. TVP Kultura (HD) 31. TVP Historia (SD) 32. TVP Sport HD 33. TVP World (HD) 34. TVP Info (HD) 35. TVP Kobieta (HD) 36. TV Belsat (HD) 38. Metro (SD) 39. Zoom TV (SD) 40. Nowa TV (SD) 41. WP (SD) 49. 4fun Kids (SD) 50. Polsat (HD) 53. Nowa TV (HD) 54. TV Republika (SD) 56. Stars TV (HD) 57. EWTN (HD) 59. TV Okazje (HD) 62. TV Regionalna.pl (SD) 88. TVP GO 89. Legia TV 92. TVP ABC 2 (HbbTV) 93. TVP Historia 2 (HbbTV) 94. TVP Kultura 2 (HbbTV) 95. UA Perszyj (HbbTV) 96. test5 97. test6 89. EmiRadio 99. EmiTV 118. Wydarzenia 24 (HD) 333. Polsat Go (HbbTV)
 4  
Super więcej kanałów na których z moim prezesem możemy oglądać rodeo.
 5  
Powiedzcie mi po co mi w Katowicach kanał Legia TV ?
Badziew nikomu nie potrzebny!
 6  
Za często są te zmiany w naziemnej, nie wszystkie telewizory i (zwłaszcza) tanie chińskie set-top-boksy poprawnie radzą sobie z automatyczną aktualizacją listy kanałów. A ludzie starsi często nie ogarniają, jak ręcznie poustawiać od nowa kanały.

Ale poszerzanie oferty TVP jest godne pochwały. Większość kanałów w HD i jest pięknie. Marzy mi się jeszcze uruchomienie na stałe TVP 4K i żeby można tam było oglądać zróżnicowaną zawartość (filmy, seriale, dokumenty, koncerty i festiwale, itd.), a nie tylko sport.

Tyle na temat!
Lwów wkrótce wróci do Polski, okupacja banderowska dobiega końca! 3.02.2023 (7:17:45)
 1  
Takiego bałaganu to świat nie widział. Kanały: TVP Polonia, TVP World, TV Bielsat w naziemnej to tylko PIS mógł wymyśleć i jeszcze na dodatek dla Warszawy w testowym Polsatowskim jest jakaś TV Regionalna chyba z lubuskiego i zdublowany Polsat.
 3  
A gdzie te obiecane kanaly TVP FILM I TVP SERIALE? I INNE A NIE WYPELNIACZE TAKIE JAK TVP POLONIA TVP WORLD ALA RUSSIA TODAY I PO CO PISOWSKA PROPAGANDA 24 GODZINY NA DOBE W TVP INFO? I NIE TYLKO? PLACIMY POPRZEZ PODATKI WSZYSCY. A CZESTO OTRZYMUJEMY CHLAM.
Arkadiusz Pieńkowski 5.02.2023 (13:18:56)
 2  
Jak dobrze że mam Canal+ i pakiet mam jaki sam sobie wybrałem za 120zł :-) i nie jestem zmuszany do oglądania tvpPIS i naziemnej pis...hahaha
 1