Łukasz Szewczyk01.02.2023 (23:52)1 komentarz

HBO Max na pierwszą połowę lutego. "Szpieg wśród przyjaciół", "Mariupol: opowieści mieszkańców"

• HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na pierwsze tygodnie lutego 2023
"Cormoran Strike: Niespokojna krew" / Fot. materiały prasowe
"Cormoran Strike: Niespokojna krew" / Fot. materiały prasowe
Wśród serialowych premier HBO Max "Pechowa Hela" (od 1 lutego). Ośmioodcinkowy dramat opowiadający historię z perspektywy 24-letniej Helene, którą wszyscy nazywają po prostu "Hell". Jak może sugerować jej imię, kobieta przechodzi od jednej katastrofy do drugiej.
"Szpieg wśród przyjaciół" (od 7 lutego). Sześcioodcinkowy, oparty na bestsellerowej książce New York Timesa napisanej przez Bena Macintyre'a serial przedstawia prawdziwą historię Nicholasa Elliotta i Kim Philby, dwóch brytyjskich szpiegów i przyjaciół. Philby był najbardziej znanym brytyjskim dezerterem i sowieckim podwójnym agentem, a jego zdrada, odkryta u szczytu zimnej wojny, doprowadziła do ogromnego kryzysu w brytyjskim i amerykańskim wywiadzie. Obraz przedstawia historię dwulicowości, lojalności, zaufania i zdrady.

"Cormoran Strike: Niespokojna krew" (od 7 lutego). Strike i Robin zostają zatrudnieni do zbadania swojej pierwszej ważnej sprawy: tajemniczego zniknięcia dr Margot Bamborough w 1974 roku.

"Powiedz mi wszystko" (od 9 lutego). Coś jest nie tak z Jonny'm. Krótko mówiąc - jest nastolatkiem. Co zawsze było trudne. Jednak bycie nastoletnim chłopcem z depresją jest jeszcze trudniejsze. Szczególnie dziś w dobie wszechobecnych technologii i nieustannego szumu mediów społecznościowych. Na szczęście Jonny ma wokół siebie gang, na którym może naprawdę polegać. Pytanie, czy jest to rzeczywiście prawdą? Zakorzeniony w prawdziwych obserwacjach dotyczących życia młodych ludzi obraz jest porywającym, zabawnym i prowokacyjnym dramatem o dorastaniu.

FILMY
"Zwrotnik przemocy" - Moses był niemowlęciem, kiedy nielegalnie przybył na francuską wyspę Majottę. Wychowany przez francuską pielęgniarkę, jest teraz 13-letnim chłopcem, którego niektórzy miejscowi się boją, ponieważ ma różnokolorowe oczy, nazywane "oczami diabła". Po nagłej śmierci matki, w obawie przed deportacją, trafia do slumsów, w których mieszkają całkowicie porzucone przez społeczeństwo dziesiątki samotnych dzieciaków. Podążając za przywódcą gangu Bruce'em, Moses musi przyjąć kodeksy działania grupy, aby przeżyć.

"W nieskończoność" - Evan McCauley posiada umiejętności, których nigdy się nie uczył, oraz wspomnienia z miejsc, których nigdy nie odwiedził. Mężczyzna jest na skraju załamania nerwowego, ale z pomocą przychodzi mu tajna grupa. Jej członkowie informują go, że jego wspomnienia mogą być prawdziwe - ale pochodzą z wielu poprzednich wcieleń. Wprowadzają Evana do niezwykłego świata, w którym kilku utalentowanych ludzi otrzymuje możliwość ciągłego odrodzenia. Evan musi współpracować z grupą, aby odblokować odpowiedzi w swoich wspomnieniach i ocalić ludzkość przed mężczyzną (Chiwetel Ejiofor), który chce zniszczyć świat, aby w końcu powstrzymać przeklęty cykl reinkarnacji.

"Wszystko, co żyje". Dwóch braci prowadzi ptasi szpital w New Delhi w Indiach, gdzie ratuje ranne kanie czarne. W jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie, gdzie krowy, szczury, małpy, żaby i wieprze przepychają się z ludźmi, mężczyźni opiekują się tysiącami hipnotyzujących stworzeń, które codziennie spadają z duszącego się od smogu nieba. W miarę nasilania się zanieczyszczenia środowiska i niepokojów społecznych, opowieść o relacji między braćmi a zaniedbanymi ptakami tworzy poetycką kronikę upadającego ekologicznie miasta i pogłębiających się podziałów społecznych.

"Bruno Reidal: Spowiedź mordercy". Cantal, Francja, rok 1905. W lesie otaczającym jego rodzinną wioskę, młody seminarzysta Bruno Reidal morduje chłopca, po czym natychmiast poddaje się władzom. W więzieniu, przesłuchiwany przez wiele tygodni, staje przed panelem złożonym z trzech lekarzy, którzy próbują zrozumieć jego zbrodnicze impulsy. Proszą Bruna, aby odsłonił przed nimi swoją przeszłość, pisząc historię swojego życia. Ma zidentyfikować wydarzenia lub anomalię, które mogły sprowadzić go na złą drogę.

"Któryś jest w niebie". Koniec XIX wieku. Lise jest najstarszą córką duńskiego właściciela ziemskiego. Matka dziewczyny ma wkrótce urodzić w domu, w którym Biblia dyktuje sposób życie, a przesądy są silniejsze niż zaufanie do nauki. Niemniej życie Lise również ostrożnie odkrywa ducha nowej ery: jej matka zawalczyła o to, by jej córka została pierwszą dziewczyną, która pójdzie do szkoły. Kiedy jednak ciąża jej matki okazuje się zagrażać jej życiu, Lise zdaje sobie sprawę, jak kruche są jej plany na przyszłość. Dramat o dojrzewaniu, który został zainspirowany powieścią Marie Bregendahl z 1912 roku.

"Świnka". Nastoletnia Sara ma nadwagę, która czyni z niej cel nieustannego zastraszania. Wieczorem w hiszpańskim miasteczku dziewczyna ukrywa się w sklepie mięsnym swoich rodziców. Ucieka przed kliką kapryśnych rówieśniczek, które dręczą ją na miejskim basenie. Niespodziewanie dziewczyny zostają brutalnie porwane przez nieznajomego, który odjeżdża z nimi swoim vanem. Kiedy policja zaczyna zadawać pytania, Sara milczy. Zaintrygowana nieznajomym, jest rozdarta między chęcią ujawnienia prawdy a ochroną mężczyzny, który ją uratował.

"Dos Estaciones". María García (Teresa Sánchez) jest pięćdziesięcioletnią bizneswoman, która jest właścicielką podupadającej wytwórni tequili o nazwie Dos Estaciones. Zakład jest ostatnim na wyżynach Jalisco, który nie przeszedł w ręce zagranicznych korporacji. Niegdyś jedna z najbogatszych osób w mieście, María wie, że jej obecna sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Kiedy plaga i nieoczekiwana powódź powodują nieodwracalne szkody, kobieta jest zmuszona zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ocalić źródło swojej dumy i zarazem podstawę funkcjonowania gospodarki w swojej społeczności. Nagroda Specjalna Jury na Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

"Finlandia". Zgrana grupa upartych Muxów - kulturowo uznawanych za reprezentacje trzeciej płci - w Oaxaca w południowym Meksyku żyje pod wpływem wielu nacisków. Ich sytuacja dodatkowo komplikuje się za sprawą Marty, ciekawskiej hiszpańskiej turystki. W rzeczywistości kobieta jest projektantką mody, której powierzono zadanie zbadania ich awangardowych strojów do nowej linii. Gdy Marta zaczyna kwestionować swoją misję po nawiązaniu znaczącego związku z Muxami, region nawiedza trzęsienie ziemi - wstrząsając społecznością i uwalniając szereg emocji, które były głęboko ukryte pod powierzchnią.

"Mgnienia miłości". Dzielnica Port Richmond w Filadelfii, trudna okolica, w której mieszają się kultury, ale nadal obowiązuje prawo ulicy. Młody Frankie marzy o lepszym życiu i stara się zapewnić normalność swojemu nastoletniemu siostrzeńcowi. Wierzy też, że uda im się uciec z pułapek drobnych przestępstw i uzależnień, w które wpadł jego ojciec. Kiedy Frankie spotyka Jane, głuchoniemą dziewczynę z zamożnej rodziny, nagle odżywa w nim nadzieja na miłość i lepsze życie. Wcześniej jednak musi spróbować uciec od kłopotów ulicy i wpływu starszej siostry.

"Muriel". Handlarka antykami Hélène Aughain (Delphine Seyrig) mieszka w francuskim miasteczku Boulogne wraz ze swoim pasierbem Bernardem (Jean-Baptiste Thierrée), weteranem wojny algierskiej. Pewnego dnia przybywa były kochanek Hélène, Alphonse (Jean-Pierre Kérien). Mężczyzna przywozi ze sobą nową kochankę o imieniu Francoise (Nita Klein) oraz wspomnienia z wojny i ich romansu. Szybko okazuje się, że między bohaterami wyzwala się zbyt duże napięcie jak na jeden dom. Zazdrość, żądze i mroczne sekrety szybko prowadzą do tragedii.

"Mała lekcja miłości". Julie i Mathieu, zaraz po swoim pierwszym spotkaniu, wyruszają w podróż po Paryżu, aby powstrzymać jednego z uczniów mężczyzny przed zrobieniem czegoś głupiego. W starym, małym samochodzie Mathieu te dwie postacie mieszają się jak olej z wodą, a beztroska nauczyciela matematyki nie zawsze idzie w parze z ponadprzeciętną osobowością Julie. Jednak im bardziej Mathieu odkrywa kruchość ukrytą za entuzjazmem Julie, tym bardziej para staje się nierozłączna.DOKUMENT
Wśród dokumentalnych premier "Kto porwał Madeleine McCann" (od 3 lutego) - W maju 2007 roku trzyletnia Madeleine McCann zniknęła z wakacyjnego kurortu w Portugalii. Teraz niemiecka policja uważa, że wie, kto jest odpowiedzialny za zbrodnię. Wywiady z dziennikarzami śledczymi dotyczą tego nowego podejrzanego.

"Mariupol: opowieści mieszkańców" (od 2 lutego). Historia zniszczenia ukraińskiego miasta Mariupol opowiedziana słowami ludzi, którzy w nim mieszkali. Mariupol jest symbolem tego, co stało się z Ukrainą. Było to nowoczesne europejskie miasto liczące 400 tys. mieszkańców. W ciągu dwóch miesięcy został zniszczone, a ukraińscy urzędnicy szacują, że zginęło ponad 20 tys. jego mieszkańców. Obraz opowiada historię od pierwszych chwil wojny po ostatnie dni oblężonej huty Azovstal i upadku miasta. Jest to opowieść o zbrodniach wojennych i cierpieniu. Mówi także o ludziach, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i nieugiętym duchem.

"Johnny Depp kontra Amber Heard" (od 9 lutego). Dwuczęściowy dokument prezentuje wybuchowe dowody, intymne archiwa osobiste i pogłębione wywiady z członkami obydwu zespołów prawniczych. Bada sprawę o zniesławienie, która toczyła się przed brytyjskim sądem oraz złożoną kwestię przemocy domowej.


Lutowe nowości w HBO Max dzień po dniu (1-12 lutego):

• 1 lutego
Pechowa Hela, odc. 1-8
YOLO II, odc. 3
All American V, odc. 9
All American: Nowe początki II, odc. 9

• 2 lutego
Celeste i Jesse - Na zawsze razem
Mariupol: Opowieści mieszkańców
Superzłoczyńcy: śledztwo
Velma, odc. 7-8

• 3 lutego
Na planie XX, odc. 5
Kto porwał Madeleine McCann, odc. 1-3
W nieskończoność
Traffic
Któryś jest w niebie
Świnka
Dos Estaciones
Finlandia
Mgnienia miłości

• 4 lutego
Total DramaRama III, odc. 1-26
Thomas and Friends XXV, odc. 40-52
Teoria gry z Bomanim Jonesem II, odc. 3
Piotruś Pan
Gdzie jest Anne Frank?

• 5 lutego
Parallel Mothers

• 6 lutego
Hiroszima, moja miłość
Muriel
Mała lekcja miłości
The Last of Us, odc. 4

• 7 lutego
Młody Sheldon VI, odc. 11
Winchesterowie, odc. 9
Szpieg wśród przyjaciół, odc. 1-6
Cormoran Strike: Niespokojna krew, odc. 1

• 8 lutego
YOLO II, odc. 2
All American II, odc. 10
All American: Nowe początki II, odc. 10
Diler
Aqua Teen Forever: Plantasm
Wszystko, co żyje

• 9 lutego
Johnny vs Amber, odc. 1-2
Powiedz mi wszystko, odc. 1-6
Velma, odc. 9-10
Przy odrobinie szczęścia

• 10 lutego
Na planie XX, odc. 6
T2 Trainspotting
Bruno Reidal: Spowiedź mordercy

• 11 lutego
Craig of the Creek IV, odc. 2
Craig of the Creek IV, odc. 11-20
Teoria gry z Bomanim Jonesem II, odc. 4
Piotruś Królik

• 12 lutego
Marc Maron: Z marazmu w mrok

Komentarze (1 - 1 z 1)

Świnka brzmi interesująco.
 1