Łukasz Szewczyk10.02.2023 (14:59)brak komentarzy

Premiera drugiego sezonu serialu "Mecenas Porady" w Polsat Box Go (wideo)

• Na platformie Polsat Box Go zadebiutował nowy sezon komediowo-obyczajowego serialu "Mecenas Porada".
• W kolejnej odsłonie perypetii błyskotliwej i ambitnej pani mecenas widzowie będą mogli zobaczyć jeszcze trudniejsze, czasem zabawne historie, które tylko na pierwszy rzut oka wydają się oczywiste.
"Mecenas Porada 2" w Polsat Box
Po bolesnym rozstaniu z Aleksem (Antoni Pawlicki) Kasia (Aleksandra Domańska) próbuje znów stanąć na nogi i ponownie otwiera drzwi swojej kancelarii. W 2. sezonie wrażliwa na ludzkie problemy "Mecenas Porada" podejmuje się bardziej skomplikowanych i emocjonujących spraw, z którymi na co dzień borykają się ludzie: walka o opiekę nad dzieckiem, uciążliwy sąsiad czy zdrada najbliższych i podział majątku. Gdy władzę nad galerią handlową, gdzie mieści się gabinet głównej bohaterki, przejmuje bezpretensjonalny i empatyczny Mateusz Wilkowski (Karol Dziuba), pewniejsza siebie i bardziej stanowcza Katarzyna Porada zachowuje profesjonalny dystans. W sprawach wymagających nieszablonowych działań niezmiennie może liczyć na pomoc przyjaciół: Zośki (Magdalena Wróbel), Adiego (Otar Saralidze) i Marcina (Mateusz Rusin). Jednak ich dobre chęci czasami przynoszą więcej szkody niż pożytku. Nowy sezon produkcji to także walka o miłość i szczęście głównych bohaterów.
W serialu obok Aleksandry Domańskiej i Antoniego Pawlickiego występują także: Radosław Pazura, Piotr Gąsowski, Joanna Koroniewska, Katarzyna Zawadzka i Monika Krzywkowska. W nowych odcinkach do grona najemców galerii handlowej dołączają Joanna Kurowska (Lidka), Jakub Gąsowski (Wiktor) oraz Karol Dziuba (Mateusz Wilkowski).


Nowe odcinki "Mecenas Porady" będą pojawiały się w piątki (od 10 lutego 2023 roku) w pakiecie Polsat Box Go Premium na platformie Polsat Box Go.

Za reżyserię 12-odcinkowej produkcji odpowiada Aleksandra Terpińska ("Inni ludzie", "Najpiękniejsze fajerwerki ever", "Ameryka"), doceniana laureatka wielu nagród filmowych, m.in. w Cannes za najlepszy film krótkometrażowy "Najpiękniejsze fajerwerki ever". Autorami scenariusza są twórcy takich seriali jak "Hotel 52" oraz "Szpilki na Giewoncie", czyli Radosław Figura, Anita Nawrocka i Paweł Trześniowski. Producentem wykonawczym serialu jest firma TFP sp. z o.o. Tytuł powstał na zlecenie Telewizji Polsat.