Łukasz Szewczyk13.02.2023 (11:46)brak komentarzy

"Jak kochasz, Warszawo". Nowy cykl stołecznej Wyborczej

• Stołeczna redakcja "Gazety Wyborczej" opublikowała pierwszą część nowego cyklu pod nazwą "Jak kochasz, Warszawo".
• Redakcja przygotowała serię tekstów poświęconych postrzeganiu przez mieszkańców miasta miłości, seksu, relacji i związków.
"Jak kochasz, Warszawo" / Gazeta Wyborcza
"Jak kochasz, Warszawo" / Gazeta Wyborcza
W ramach cyklu "Jak kochasz, Warszawo" dziennikarze lokalnej "Wyborczej" opiszą, co warszawiacy myślą dziś o ślubach, weselach, życiu bez ślubu, z dziećmi i bez dzieci, rozwodach czy związkach nie hetero. Sprawdzą też, co czują ludzie, a jak na ich potrzeby odpowiadają przepisy prawne. Dzięki publikacjom będzie można przeanalizować, jak zmieniają się postawy i obyczaje w największym mieście w Polsce.
Wszystkie teksty z hasłem "Jak kochasz, Warszawo" ukazywać się będą na Warszawa.Wyborcza.pl oraz na łamach tradycyjnego wydania w każdy poniedziałek i piątek aż do 31 marca 2023 r.

Dziś - w poniedziałek, 13 lutego br. cykl miał swoją premierę. W serwisie pojawił się pierwszy materiał, poświęcony życiu seksualnemu młodych. Tekst jest dostępny nie tylko w serwisie internetowym, ale też w wydaniu "Wyborczej" - w formie rozkładówki. Z publikacji można się dowiedzieć, czym różni się życie seksualne osób w wieku 18-24 lata od życia seksualnego pokolenia ich rodziców.

Stołeczna redakcja "Wyborczej" czeka też na listy czytelników i czytelniczek - można je przesyłać na adres: [email protected].

"Jak kochasz, Warszawo" jest kolejnym z cykli stołecznej "Wyborczej" przedstawiającym miasto i jego mieszkańców w nawiązaniu do konkretnego zagadnienia. Poprzednimi były m.in. "Jak zarabiasz, Warszawo" i "Jak mieszkasz, Warszawo".

Nowy cykl wspiera promocja w prasie (lokalne wydanie "Gazety Wyborczej"), w internecie (Warszawa.Wyborcza.pl, Wyborcza.pl, media społecznościowe) oraz w radiu. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji "Gazety Wyborczej".