Łukasz Szewczyk13.02.2023 (15:44)brak komentarzy

Miłość bez granic, słodko-gorzkie historie. Netflix na Walentynki

• Zaczynając od filmowych klasyków, nastoletnich miłosnych uniesień, kończąc na słodko-gorzkich historiach i pełnych prawdziwych emocji historii z reality show
• Z okazji Walentynek Netflix przygotował listę miłośnych propozycji
Miłość do kwadratu
MIŁOŚĆ W NOWEJ WERSJI
Kilka dni temu w Netflixe zadebiutowała polska komedia "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Związek znanego dziennikarza i twardo stąpającej po ziemi nauczycielki trzęsie się w posadach, gdy ona podejmuje się nowej pracy.
"Toskania". Duński kucharz jedzie do Toskanii, aby sprzedać firmę swojego ojca. Poznana na miejscu kobieta skłania go do przemyślenia jego stosunku do życia i miłości.

"Kochanek Lady Chatterley". Nieszczęśliwie zamężna Lady Chatterley nawiązuje gorący romans z gajowym posiadłości swojego męża, zakochując się w nim bez opamiętania.

"U ciebie czy u mnie?'. Debbie i Peter, najlepsi przyjaciele, ale też totalne przeciwieństwa, na tydzień zamieniają się domami i dostają szansę, by otworzyć się na miłość.

"Purpurowe serce". Ambitna piosenkarka zgadza się na małżeństwo z rozsądku z żołnierzem, który ma wyruszyć na misję, ale wkrótce tragedia zmienia charakter ich związku.

MIŁOŚĆ BEZ GRANIC
"Sekretna miłość". dwie kobiety przez wiele dziesięcioleci utrzymywały swoją miłość w tajemnicy. Gdy w końcu przestały się ukrywać, okazał się, że to dopiero początek ich wyzwań.

"Bal". Cztery pechowe gwiazdy z Broadwayu wstrząsają miasteczkiem w Indianie, gdy postanawiają poprzeć nastolatkę, która chce pójść na maturalny bal ze swoją dziewczyną

"Chłopcy z paczki". Nowy Jork, rok 1968. Na imprezie urodzinowej siedmiu zaprzyjaźnionych gejów musi zmierzyć się ze skrywanymi uczuciami i nigdy niewypowiedzianą prawdą

"Hiacynt" to kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant "z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste

TEENAGE LOVE
"Do wszystkich chłopców, których kocham". Sekretne listy miłosne Lary Jean przypadkiem trafiają do pięciu chłopaków, którzy jej się podobają. To koniec bycia szarą myszką, na którą nikt w szkole nie zwraca uwagi.

"Więcej niż myślisz". Kiedy prymuska Ellie Chu zgadza się napisać miłosny list za szkolnego sportowca, nie spodziewa się, że się zaprzyjaźnią - ani że zakocha się w obiekcie jego westchnień.

"Sierra Burgess jest przegrywam". Przez pomyłkę między inteligentną - ale mało atrakcyjną nastolatką - a czarującym sportowcem, który jest przekonany, że pisze z piękną cheerleaderką, rodzi się uczucie.

"Pod wiatr". Fale, słońce i pasja towarzyszą w nadmorskim kurorcie zakochanej w instruktorzy kitesurfingu nastolatce z zamożnej rodziny.

SŁODKO-GORZKIE HISTORIE
"Zimna wojna". Historia trudnej miłości w czasie zimnej wojny w Europie. Dwoje kochanków nie może bez siebie żyć, ale polityka i osobiste demony uniemożliwiają im bycie razem.

"Jak pokochałam gangstera". Tajemnicza kobieta opowiada o wzlocie i upadku Nikodema "Nikosia" Skotarczaka, jednego z największych gangsterów w historii Polski. Film inspirowany prawdziwą historią.

"Historia małżeńska" to przenikliwe studium porażki małżeństwa, która wcale nie musi oznaczać rozpadu rodziny. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Noah Baumbach.

"Perswazje". Osiem lat temu Anne Elliot dała się przekonać, żeby nie wychodzić za przystojniaka z biednej rodziny. Czy gdy spotkają się znowu, znowu zrezygnuje z szansy na
miłość?

WIELOWĄTKOWE UCZUCIA
"Książęta". Książe Wilhelm oswaja się z życiem w nowej prestiżowej szkole z internatem. Największym problemem okazuje się dla niego podążanie za głosem serca

"Dziewczyna i kosmonauta". Dwaj piloci F-16, przyjaciele Nikodem i Bogdan, konkurują o serce pięknej Marty oraz o to, który z nich poleci w kosmos. Kosmiczną rywalizację wygrywa Niko, jednak z powodu niewyjaśnionej awarii powraca z misji dopiero po 30 latach. Pomimo upływu lat na Ziemi, wiek ocalałego kosmonauty zatrzymał się w dniu startu. Podczas gdy Niko myśli tylko o Marcie, świat pragnie poznać tajemnicę jego wiecznej młodości.

"Zakochani raz po raz". Odkąd się poznali, Irene i Julio na przemian się w sobie zakochują, zrywają ze sobą i próbują ponownie. Czy jest im pisane szczęśliwe zakończenie?

"Bridgertonowie". Ósemka zżytego ze sobą rodzeństwa z rodziny Bridgertonów szuka szczęścia i miłości wśród wyższych sfer Londynu. Na podstawie bestsellerowych powieści Julii Quinn.

FILMOWE KLASYKI
Dla fanów klasycznych romansów m.in. "Notting hill". Przypadkowe spotkanie zbliża powściągliwego właściciela księgarni Williama Thackera i gwiazdę Hollywood, Annę Scott. Rodzi się między nimi niecodzienny romans. Z kolei w "Holiday" Amanda, montażystka zwiastunów filmowych z Los Angeles i Iris, dziennikarka z Londynu, zmieniają się domami na czas świąt, żeby uciec przed problemami sercowymi. "Lepiej być nie może" Za sprawą samotnej matki i sąsiada geja w uporządkowane życie zrzędliwego oraz cierpiącego na nerwicę natręctw pisarza wkradają się chaos i zamęt.

MIŁOSNE REALITY SHOW
"Love Never Lies Polska". Sześć par wystawia swoją miłość na próbę, zamieszkując razem w willi, gdzie przez kilka tygodni ich prawdomówność sprawdzana jest przez nowoczesny wykrywacz kłamstw. Uczestnicy Love Never Lies Polska za każde kłamstwo stracą, a za mówienie prawdy otrzymają pieniądze. Program wygra para, która będzie ze sobą najbardziej szczera.

"Małżeństwo po indyjsku". Swatka Sima Taparia prowadzi klientów z USA i Indii przez proces aranżowania małżeństw, ukazując ten wiekowy zwyczaj w nowoczesnych barwach.

"Miłość w spektrum". Szukanie miłości to zadanie trudne dla każdego - ale przed autystycznymi nastolatkami nieprzewidywalny świat randek i romansów stawia jeszcze więcej wyzwań

Przy okazji Dnia Zakochanych Netflix reaktywował kultowe pismo "Bravo":

Netflix reaktywował "Bravo" na Walentynki
Netflix reaktywował "Bravo" na Walentynki