Łukasz Szewczyk16.02.2023 (10:00)3 komentarze

Polska wybiera hit na Eurowizję 2023. Specjalny koncert w TVP1

• Dziesiątka wokalistów powalczy o tytuł reprezentanta Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 w Liverpoolu.
Tu bije serce Europy
O zwycięstwo i bilet do Liverpoolu - miasta-gospodarza tegorocznej Eurowizji - powalczą: Ahlena z piosenką "Booty", Blanka z utworem "Solo", Dominik Dudek z piosenką "Be Good", grupa Felivers z piosenką "Never Back Down", Maja Hyży z utworem "Never Hide", Jann z utworem "Gladiator",", Natasza z piosenką "Lift You Up", Yan Majewski z piosenką "Champion, Alicja Szemplińska z piosenką "New Home" i Kuba Szmajkowski z utworem "You Do Me".
Na żywo usłyszymy ich w niedzielę (26 lutego 2023 roku) podczas koncertu "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję". Zamykającego krajowe eliminacje do najpopularniejszego konkursu piosenki na świecie. Początek transmisji o godz. 17.30 w TVP1 i TVP Polonia.

O tym, kto będzie reprezentował Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS, oraz jury złożone z osobowości muzycznych i medialnych oraz doskonałych znawców tematyki eurowizyjnej. Poznamy ich w dniu koncertu wieńczącego polskie preselekcje.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 r. w Liverpoolu. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę Europejska Unia Nadawców powierzyła organizację konkursu nadawcy publicznemu z Wielkiej Brytanii we współpracy z telewizją ukraińską. Na scenie zaprezentuje się 37 państw. Nasz reprezentant wystąpi 11 maja w drugim półfinale, w drugiej połowie konkursowej stawki.

Finałową dziesiątkę wyłonili członkowie eurowizyjnej delegacji z TVP, którzy od kilku lat uczestniczą w przygotowaniach do konkursu oraz znawcy branży muzycznej i telewizyjnej.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Gdyby tak reprezentowała nas grupa Riverside z utworem Friend or Foe...
 4  
poco wysyłanie na ten konkurs i tak ostatnie miejsce będzie lub przed . Niech kandydat sam finansuje swoje fanaberie .
 1  
szmira i tandeta w wykonaniu tego kanału nie ma granic
 3