Łukasz Szewczyk28.02.2023 (9:06)7 komentarzy

Agora kupuje Eurozet. Prezesem Maciej Strzelecki

• Agora przejmuje Eurozet, nadawcę m.in. Radia Zet
• Funkcję prezesa objął Maciej Strzelecki, zaś wiceprezesa Adam Fijałkowski - obaj pełnią te funkcje w Grupie Radiowej Agory.
Agora kupuje Eurozet. Prezesem Maciej Strzelecki
Eurozet, nad którym Agora przejęła kontrolę 27 lutego 2023 r., ma nowy zarząd. Decyzją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Eurozet Sp. z o.o. w jego skład wchodzą Maciej Strzelecki jako prezes oraz Adam Fijałkowski jako wiceprezes, czyli szefowie Grupy Radiowej Agory, którzy jednocześnie zachowują pełnione przez siebie dotychczas funkcje. W zarządzie Eurozetu pozostaje Tomasz Zakrzewski, odpowiedzialny za finanse. Zmiana ma zapewnić efektywne wykorzystanie sił obu organizacji oraz stworzenie wspólnej oferty handlowej połączonych grup radiowych.
- Połączenie Grupy Radiowej Agory i Eurozetu to początek zupełnie nowego etapu dla radia w Polsce - w szczególności dla naszych partnerów biznesowych. Cieszę się, że łączymy nasze siły z zespołem wybitnych dziennikarzy, świetnych prezenterów oraz wielu innych specjalistów tworzących stacje Eurozetu i całą ofertę tej grupy. Po długim czasie oczekiwania i wbrew wielu przeciwnościom w końcu możemy przystąpić do realizacji zaplanowanych działań - ich celem jest zbudowanie grupy radiowej gotowej na walkę o status lidera rynku radiowego w Polsce - komentuje Maciej Strzelecki, nowy prezes zarządu Eurozetu, prezes Grupy Radiowej Agory.

Grupa Radiowa Agory i Eurozet w pierwszej kolejności zamierzają skoncentrować się na stworzeniu nowej, wspólnej oferty dla swoich klientów reklamowych, przy jednoczesnym zachowaniu obecnych formatów wszystkich dziewięciu rozgłośni (Radio TOK FM, Radio Pogoda, Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio ZET, Chillizet, Antyradio, Meloradio i Radio Plus).

- Rozpoczynamy nowy rozdział w historii polskiego rynku radiowego. Nasze łączne portfolio to dziewięć wyjątkowych stacji radiowych, których słucha każdego tygodnia ponad 18 milionów dorosłych Polaków. Warto podkreślić, że w ostatnich trzech latach Grupa Radiowa Agory notowała najwyższą dynamikę wzrostu udziału w słuchalności wśród wszystkich nadawców - na poziomie ponad 21 procent. W połączeniu z potencjałem Eurozetu stawia nas to w doskonałej sytuacji wyjściowej do walki o pozycję numer 1 - stwierdza Adam Fijałkowski, wiceprezes zarządu w Grupie Radiowej Agory i Eurozecie.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Jak dla mnie w dzisiejszych czasach tradycyjna tv oraz radio to przeżytek. W dobie streamingu oraz vod mam co wybierać i to bez reklam, nie muszę słuchać reklam leków na hemoroidy ;)
 4  
Jakim cudem dostali zgode na przejecie? Przeciez to jawny monopol..teraz to juz tylko wszedzie przekaz (czyt. tępa propaganda) Agory bedzie sie lala rodem z tok fm..
 7  
Smutny dzień dla pluralizmu w mediach. U mnie w mieście 9 stacji w rękach Agory. Dziwne jest to że sąd tego nie zauważył.
 6  
Jak pis znowu wygra wybory to pół redakcji wyjedzie za granicę jak ostatnio. Oj to będą piękne audycje w stacjach agory. Materiał urojeń dla studentów psychologii na lata.
 3  
jakim cudem radio nadal ma taką nazwę, kto na to pozwala ???
Od początku najazdu Rosji na Ukrainę było masowe usuwanie symboli "Z" z przekazu medialnego, dlaczego to nie dotyczy tego radia ? są równi i równiejsi ???
 2  
Może jeszcze usunąć "z" z alfabetu :)
 2  
Zaczynam się obawiać o Radio Plus, któe prezentuje wartości katolickie. Jak wiadomo, Agora, woli mieć zniewolonych politycznie odbiorców, bo wtedy łatwiej sterować umysłami słuchaczy.
 1