Łukasz Szewczyk10.03.2023 (15:22)brak komentarzy

Podcasty Radia 357 w Onet Audio

• Aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357.
• Do ramówki dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
• W ramach współpracy dziennikarze Radia 357 w każdy piątek przygotują również specjalny serwis informacyjny "Przystanek Muzyka" z najważniejszymi wiadomościami ze świata muzyki.
Radio 357 w Onet Audio
W ofercie aplikacji Onet Audio słuchacze znajdą najpopularniejsze programy audio w Polsce m.in. czołowy podcast polityczny "Stan Wyjątkowy" Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz, Renaty Grochal i Kamila Dziubki, "Raport międzynarodowy" Witolda Jurasza - będący na liście najchętniej wybieranych podcastów w kategorii: Wiadomości, "W cieniu sportu" - numer 1 w kategorii Sport, "Tak mamy!" - numer 1 w kategorii Rodzicielstwo, czy "O serialach" - numer 1 w kategorii TV i film.
- Chcemy, by Onet Audio była platformą łączącą najlepsze treści audio w Polsce - nasze hasło: "Posłuchaj najlepszego dziennikarstwa" zobowiązuje. Cieszymy się, że możemy współpracować z Radiem 357. Stale rozbudowujemy ofertę programową Onet Audio i umożliwiamy naszym słuchaczom dostęp do kolejnych interesujących treści. Jesteśmy przekonani, że nowa współpraca z Radiem 357 wzmacnia naszą pozycję wiodącej platformy audio w Polsce, a Radiu 357 pozwala na rozszerzenie dystrybucji najlepszych treści i dotarcie do nowych słuchaczy - mówi Sabina Lipska, dyrektor wideo i audio w Ringier Axel Springer Polska.

- Radia 357 można słuchać na żywo w internecie. Ale przygotowujemy też wiele autorskich podcastów. Cieszę się, że w najbliższym czasie okazję do ich poznania będą mieli właśnie użytkownicy Onet Audio. Udostępnimy specjalnie wybranych 80 odcinków. Będzie można je łatwo rozpoznać dzięki okładkom z logo Radia 357 i posłuchać, co mamy do zaproponowania. Dodatkowo pojawimy się w piątki w Onet Rano, by podzielić się tym, co ważne w muzycznym świecie - mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową.

W ramach współpracy dziennikarze Radia 357 w każdy piątek w Onet Rano przygotują serwis informacyjny pt. "Przystanek Muzyka". O wydarzeniach muzycznych, koncertach, premierach płytowych i ciekawostkach opowiedzą Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Aleksandra Budka i Marta Kula.

Wśród propozycji podcastowych Radia 357, które będą dostępne dla użytkowników Onet Audio znalazły się następujące podcasty:
● "Pionierzy medycyny" - Jarosław Juszkiewicz - 10-odcinkowy cykl dokumentalny o tym, w jak niecodzienny sposób rozwijała się medycyna.
● "Prekursorzy" - Jarosław Juszkiewicz - dziesięć inspirujących opowieści o ludziach, którzy wierzyli, że mogą zmienić świat. Wbrew radom innych, a czasem również wbrew zdrowemu rozsądkowi uparcie dążyli do celu.
● "Korzenie i skrzydła" - Grzegorz Sajór - rozmowy o dorastaniu i miejscach, z których pochodzimy. Bohaterami udostępnionych odcinków są: Artur Barciś, Urszula Dudziak, Robert Korzeniowski, prof. Jerzy Bralczyk, Mariusz Szczygieł, Agnieszka Holland, Ralph Kaminski, Zbigniew Zamachowski, Michał i Tomasz Listkiewiczowie oraz Robert Górski.
● "Szalony świat" - Gabi Darmetko - podcast o jasnych i ciemnych stronach technologicznego rozwoju. Pokazujemy plusy i minusy życia w sieci.
● "W cztery oczy" - Michał Olszański - Rozmowy z tymi, którzy kiedyś byli na świeczniku, regularnie pojawiali się w mediach, ich gwiazda świeciła bardzo mocno. Dzisiaj albo wycofali się z show-biznesu, albo działają na jego peryferiach. Jak teraz wygląda ich życie, czego żałują, co chcieliby zmienić? Bohaterami udostępnionych odcinków są: Jolanta Kwaśniewska, Maciej Orłoś, Michał Wiśniewski, Monika Richardson, Robert Janowski, Zygmunt Chajzer, Agata Młynarska, Tomasz Sianecki.
● "Plac na rozdrożu" - różni autorzy - To miejsce, w którym wymagający słuchacz znajdzie publicystykę na najwyższym poziomie. To co aktualne w kulturze i sporcie. Sprawy społeczne i polityczne, te najważniejsze. Wszystko głębiej i z szerszej perspektywy.
● "Radio Świat" - Ernest Zozuń i jego cykl o bieżących sprawach międzynarodowych
● "Polska na kozetce" - Katarzyna Pruchnicka i Dorota Minta - podcast o psychologii, o relacjach z ludźmi i ze sobą.
●"Reportaże Radia 357" - 8 wyjątkowych reportaży Agnieszki Szwajgier, Justyny Godz i Anny Dudzińskiej tworzących Redakcję Reportażu Radia 357. Wśród nich nagrodzone tytuły "Gdzie jest Joanna Segelstrom?" oraz "Stroiciele".