Łukasz Szewczyk22.03.2023 (11:45)brak komentarzy

"Studio Biznes" na Gazeta.pl z nową prowadzącą i w nowej odsłonie

• Na portalu Gazeta.pl można już oglądać odcinki nowego sezonu programiu "Studio Biznes", która łączy w sobie tematy gospodarcze, motoryzacyjne i związane z nowymi technologiami.
• Nową prowadzącą jest Karolina Hytrek-Prosiecka
"Studio biznes" na Gazeta.pl
"Studio Biznes" to program na żywo, w którym dziennikarze wraz z ekspertami i przedstawicielami biznesu w prosty sposób analizują kluczowe procesy w gospodarce, pokazują najnowsze trendy w globalnym biznesie i podpowiadają, jak rozumieć skomplikowane dane ekonomiczne.
"Studio Biznes" składa się z kilku bloków tematycznych: rozmów z analitykami, ekonomistami oraz kluczowymi przedstawicielami biznesu, części "TopTech" dotyczącej nowinek ze świata technologii oraz bloku motoryzacyjnego. Od marca do zespołu "Studia Biznes" dołączyła Karolina Hytrek-Prosiecka - dziennikarka portalu prowadząca także program "Poranna rozmowa" Gazeta.pl, która wcześniej jako reporterka ekonomiczna była związana przez ponad 10 lat z telewizją TVN CNBC i TVN24, a także przygotowywała materiały ekonomiczne do głównego wydania "Faktów" TVN.

Od środy, 22 marca 2023 roku "Studio Biznes" będzie można oglądać w nowej szacie graficznej. Program w odświeżonym wydaniu prowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka, odpowiadająca także za część gospodarczą, Tomasz Korniejew, redagujący blok motoryzacyjny oraz Daniel Maikowski, przygotowujący część "TopTech" poświęconą technologii.

- To jest wyjątkowy moment na powrót do dziennikarstwa ekonomicznego. Nie tylko z uwagi na nieprzewidywalną sytuację w krajowej i globalnej gospodarce. Wkraczamy w okres kampanii wyborczej, i to w dobie szalonej inflacji, upadających banków, ogromnych rat kredytów i gigantycznego, postpandemicznego długu zdrowotnego, więc dyskusja o pieniądzach z pewnością będzie jednym z jej kluczowych tematów. Wywiady z politykami w "Porannej rozmowie" Gazeta.pl oraz przedstawicielami biznesu w "Studiu biznes" dają istotny obraz tego, czym będzie albo czym powinna żyć Polska w kolejnych miesiącach - zaznacza Karolina Hytrek-Prosiecka, prowadząca "Studio Biznes".

- "Studio Biznes" to program cieszący się dużym zainteresowaniem naszych widzów, łączący w sobie świat biznesu i motoryzacji, co wyróżnia go na tle konkurencji. Po 4 latach od emisji pierwszego odcinka, nadszedł czas na jego odświeżenie. Jestem przekonany, że ogromne doświadczenie Karoliny Hytrek-Prosieckiej i jej charyzma sprawią, że "Studio Biznes" będzie jeszcze ciekawsze dla widza - mówi Tomasz Korniejew, dyrektor wydawniczy Gazeta.pl i współprowadzący programu.