Łukasz Szewczyk31.03.2023 (14:47)brak komentarzy

"30 lat dookoła świata". Jubileuszowy koncert TVP Polonia

• TVP Polonia świętuje swoje 30 urodziny
• Z tej okazji przygotowano koncert "30 lat dookoła świata, czyli jubileusz TVP Polonia"
"30 lat dookoła świata, czyli jubileusz TVP Polonia" / fot. Waldemar Kompała
"30 lat dookoła świata, czyli jubileusz TVP Polonia" / fot. Waldemar Kompała
- Kiedy 31 marca 1993 roku rozpoczęła się pierwsza regularna emisja programu, rozdzwoniły się telefony. Widzowie z całego świata z radością i wzruszeniem dziękowali, że mogą po wielu latach oglądać polską telewizję; że mimo rozłąki, mimo dużej odległości jaka dzieli ich od Polski, mogą być bliżej ojczyzny - wspomina dyrektor TVP Polonia, Magdalena Tadeusiak. - Misja TVP Polonia nie zmienia się od 30 lat, ponieważ od samego początku antena łączy Polaków na całym świecie. Opowiadamy o Polsce, o historii, kulturze, języku. Tworzymy programy o Polonii i dla Polonii. Mamy wiernych widzów, z którymi utrzymujemy stały kontakt, dzięki czemu wiemy, że cały czas jesteśmy im potrzebni - dodaje.
W trakcie widowiska gwiazdy wykonają utwory, które towarzyszyły widzom TVP Polonia przez minione trzy dekady, będzie można zobaczyć również materiały archiwalne z najciekawszych produkcji. Na scenie m.in.: Alicja Majewska, Halina Frąckowiak, Golec uOrkiestra, Sebastian Karpiel - Bułecka i Zakopower, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Justyna Steczkowska, Marta Zalewska

O swoich wspomnieniach związanych z TVP Polonia opowiedzą przyjaciele anteny: Halina Frąckowiak, Teresa Lipowska, siostra Michaela Rak, Emilia Krakowska, Katarzyna Cichopek oraz Marek Sierocki.

- Kiedy zaprasza mnie TVP Polonia, zgłaszam się natychmiast i z radością. To jest stacja z sercem, z emocjami. I te wszystkie ciepłe emocje przychodzą do ludzi, którzy ją oglądają - mówi Teresa Lipowska, aktorka, która z TVP Polonia czuje się związana od prawie 30 lat.

Widowisko "30 lat dookoła świata, czyli urodziny TVP Polonia" poprowadzą Paulina Drażba i Robert El Gendy. Artystom towarzyszyć będzie Kukla Band - orkiestra pod dyrekcją Zygmunta Kukli.

"30 lat dookoła świata, czyli urodziny TVP Polonia" 31 marca o godz. 20:15 w TVP Polonia, 1 kwietnia w TVP2 wersja skrócona widowiska o godz. 22:20. Powtórki w TVP Polonia 1 kwietnia o godz. 13:25 i 3:40.