Łukasz Szewczyk03.04.2023 (11:49)brak komentarzy

Dzień Disneya na Wielkanoc w Polsacie. Filmowe hity i koncert na 100-lecie Disneya

• Telewizja Polsat przygotowała kolejny Dzień Disneya
• Wielkanocny Poniedziałek (10 kwietnia 2023 roku) antenie Polsatu upłynie pod znakiem filmowych przebojów Disneya:
Dzień Disneya w Polsacie
Dzień Disneya w Polsacie cieszy się sporą popularnością. Ponownie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych zaprezentowane zostaną ponadczasowe hity, które z można obejrzeć w gronie rodzinnym:

"Zaplątani" (godz. 6:50) - zarazem animacja i musical, szalona eskapada z przygodami i... włosami, mnóstwem magicznych włosów. Ta pełna ciepła i humoru nowa wersja baśniowej opowieści prezentuje jedną z najpopularniejszych Księżniczek Disneya. Roszpunka jest odważna i niezależna i stanowi wzór do naśladowania. Ale jej historia nie byłaby kompletna bez zaradnego, sprytnego i przystojnego łotrzyka, Flynna oraz... jego konia, którzy stają się dla rezolutnej Roszpunki przepustką do wolności.
"I żyli długo i zaplątani" (godz. 9:00) - animowana, sześciominutowa kontynuacja hitu Walt Disney Animation Studios Zaplątani. Krótko mówiąc, królestwo przygotowuje się do królewskiego ślubu Roszpunki i Flynna. Ale kameleon Pascal i koń Maximus tracą obrączki i ruszają na zwariowane poszukiwania, aby je odzyskać.

"Ratatuj" (godz. 9:15) - animacja, uhonorowana Oscarem® jako Najlepszy film roku. Hit studia Pixar, który w dowcipny sposób dowodzi, że gotować każdy może, lecz tylko nieliczni nieustraszeni będą mistrzami.
W Paryżu, sławnej stolicy Francji, świetnym szefem kuchni pragnie zostać... szczur o imieniu Remy.

"Vaiana: Skarb oceanu" (godz. 11:45) - animowana opowieść o przygodach walecznej polinezyjskiej księżniczki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im spotkań z ogromnymi potworami i innych niebezpiecznych wyzwań. Nigdy nie należy poddawać się, nawet w największych opałach!

"Zwierzogród" (godz. 14:00) - komediowo-przygodowa animacja, pochodząca z Walt Disney Animation Studios, a osadzona w nowoczesnej metropolii ssaków o nazwie Zwierzogród. Zdeterminowana, aby się wykazać, funkcjonariuszka Judy Hopps, pierwszy króliczek w policji tego miasta, w swojej pierwszej sprawie podejmuje się rozwiązać zagadkę kryminalną - nawet jeśli oznacza to współpracę z oszustem-lisem Nickiem Bajerem. Każdy może być, kim zechce!

"Księga dżungli" (godz. 16:25) - film przygodowy, nagrodzony Oscarem®. W reżyserii Jona Favreau (Iron Man), na podstawie ponadczasowych opowieści Rudyarda Kiplinga i inspirowana klasycznym filmem animowanym Disneya, Księga dżungli z 2016 roku to zupełnie nowe epickie widowisko o Mowgli'm, chłopcu wychowanym przez rodzinę wilków. Zagrożenie ze strony tygrysa Shere Khana zmusza go do ucieczki z dżungli i chłopiec wyrusza w podróż, podczas której pomagają mu przetrwać pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo.

Zwieńczeniem tego dnia będzie "koncert 100 lat Disneya" (godz 20:00). Na scenie wystąpią m.in. Michał Szpak, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Cleo, Igor Herbut. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje z takich filmów Disneya, jak: Kraina lodu, Aladyn, Król Lew czy Piękna i Bestia. Wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.