Łukasz Szewczyk06.04.2023 (10:00)brak komentarzy

W majówkę Polski Top Radia 357. Ruszyło głosowanie

• Prawie 50-tysięczna społeczność Patronów po raz trzeci układa Polski Top Radia 357 - listę najważniejszych polskich utworów wszech czasów
• Pierwsze 100 utworów zostanie zaprezentowanych 3 maja 2023 r. w trakcie całodniowej audycji na żywo
• Polski Top Radia 357 poprowadzą: Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach
Polski Top Radia 357
Polski Top Radia 357 to specjalna, całodniowa audycja na żywo realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych polskich utworów wszech czasów układają słuchacze w głosowaniu online.
- Wiemy, że wiele osób czeka na ten dzień i nie wyobraża sobie majówki bez Polskiego Topu. Dla nas w radiu to też niezwykle ważny moment. To audycja jedyna w swoim rodzaju - jej fenomen wymyka się prostym diagnozom medioznawców. Jest w tym jakaś niezwykła siła wspólnego słuchania. Niby to utwory, które przecież słyszeliśmy wszyscy już nie raz. Ale tutaj brzmią tak, że każdy ma ciarki na plecach - od nas w studiu poczynając. Śmiejemy się czasem, że to taki nasz muzyczny "Kevin sam w domu". Coroczny rytuał. Majówka bez Topu? Nie ma takiej opcji - mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej.

Ubiegłoroczne notowanie Polskiego Topu Radia 357 prezentowane było przez Katarzynę Borowiecką, Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha. Teraz dołączy do nich Ola Budka.

- Ola brawurowo wsparła nas podczas ostatniego Topu. Uznaliśmy wspólnie, że nie powinno to być tylko jednorazowe zastępstwo. Ola wprowadzi słuchaczy w topowy nastrój rano, wspólnie poprowadzimy też część finałową, a po niej ponownie Ola zagra muzyczny epilog aż do północy. Dzięki temu dzień z Polskim Topem będzie spójną, niezapomnianą całością - mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

W tym roku wybrać można spośród ponad 1000 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną - także w oparciu o sugestie Patronów. Ponownie, po licznych postulatach społeczności, zwiększona została pula głosów do dyspozycji. Każdy Patron może oddać w tym roku 75 głosów (poprzednio 57). Dodatkowo każdy Patron może wskazać 3 utwory, które proponuje dodać do głosowania.

- Już od kilku edycji wprowadziliśmy ten przywilej i przyjął się bardzo dobrze. Choć mamy w puli już ponad 1000 piosenek - Patroni bez trudu wskazują nam tytuły, o które warto ją uzupełnić. I z przyjemnością z tych sugestii korzystamy, dodając je w propozycjach do głosowania na kolejny Top - mówi Piotr Stelmach.

To już trzecie wydanie Polskiego Topu Radia 357. 357 najważniejszych polskich utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to prawie 50 tysięcy osób - dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl.

Pierwsza setka notowania zostanie wyemitowana w całości w trakcie całodniowej audycji. "Polski Top Radia 357" pojawi się na antenie 3 maja 2023 roku.

Głosowanie trwa do 29 kwietnia do godz. 19:00 pod adresem: top.Radio357.pl.


Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 jest Termo Organika.