Łukasz Szewczyk22.04.2023 (13:19)brak komentarzy

Szpiegowski serial Max Original "SPY/MASTER" od maja w HBO Max (wideo)

• W maju premiera szpiegowskiego serialu "SPY/MASTER" składającego się z sześciu odcinków są Adina Sădeanu i Kirsten Peters
SPY/MASTER
Akcja serialu "SPY/MASTER" rozgrywa się w czasie zimnej wojny i obejmuje tydzień z życia fikcyjnego bohatera Victora Godeanu (w tej roli Secăreanu znany z "God's Own Country," "Ammonite," "Happy Valley"), prawej ręki i bliskiego doradcy rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu. Godeanu to również tajny agent KGB, który musi uciec z Rumunii, zanim zostanie zdemaskowany. Ma tylko jedną szansę, by pod pretekstem dyplomatycznej podróży do Niemiec wyjechać z kraju i udać się dalej, aż do Stanów Zjednoczonych. Pomagać mu będą tajna agentka Stasi (w tej roli Svenja Jung "Doutschland89") oraz młody agent CIA (Parker Sawyers znany z "Southside with You"). Godeanu musi wymknąc się KGB i szpiegom z własnego kraju, mając w pamięci, że zemaskowanie naraża jego bliskich na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Twórcami i scenarzystami serialu są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. Za reżyserię odpowiada Christopher Smith ("Temple," "Alex Rider"), za zdjęcia Ben Wheeler BSC ("The Tourist," "The Baby") i Ádám Fillenz HCA ("Hier," "Battle: Freestyle"). Producenci wykonawczy HBO Max to Antony Root i Johnathan Young, producentka kreatywna to Ioanina Pavel. Producent wykonawcza z ramienia Warner TV Series: Anke Greifeneder. Producentki serialu są Viktória Petrányi i Judit Sós z Proton Cinema oraz Tudor Reu z Mobra Films dla HBO Max.


Premiera nowej produkcji Max Original "SPY/MASTER" w piątek 19 maja 2023 roku na platformie HBO Max.