Łukasz Szewczyk01.05.2023 (17:32)1 komentarz

Serial "Sortownia" z Andrzej Chyrą od czerwca w Canal+ i Polsat Box Go

• Zakończyły się zdjęcia do "Sortowni" z Andrzejem Chyrą w roli głównej.
• Nowa produkcja to wstrząsający i mocny thriller z fabułą osadzoną m.in. na oddziale warszawskiego SOR-u.
• Premiera serialu w czerwcu 2023 roku
Adnrzej Chyra w serialu "SORtownia"
"Sortownia" to przede wszystkim historia zmagającego się z demonami przeszłości lekarza, Jacka, rozdartego pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć. W tej roli, na ekranie 8-odcinkowej produkcji, Andrzej Chyra. W nowym serialu występują również młode, wyraziste aktorki: Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś. W serialu zagrały także: Ilona Ostrowska, Izabela Dąbrowska, Artur Barciś, Mariusz Bonaszewski i Marcin Czernik.
- "Sortownia" jest produkcją wielogatunkową, z thrillerem jako tym wiodącym. Najczęściej seriale medyczne operują konwencją obyczajową, w "Sortowni" jest inaczej. To thriller psychologiczny z elementami obyczajowymi. Ten element psychologiczny jest tutaj bardzo istotny. Wybór Andrzeja Chyry na odtwórcę głównej roli był zatem nieprzypadkowy - to właśnie on nadaje postaci głębię i ten aspekt jest bardzo wymowny w jego wykonaniu - mówi Anna Kazejak, reżyser serialu, która w sposób mistrzowski ukazała realia pracy na tak wymagającym oddziale, jakim jest SOR.

- Za nami dziesiątki obiektów zdjęciowych, setki scen, niektóre spektakularne, inne emocjonujące i wzruszające - opisuje pracę na planie Piotr Niemyjski, autor zdjęć i operator główny serialu. Za scenariusz odpowiedzialni są: Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności"), Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer") i Michał Wawrzecki ("Chyłka"). Atutem serialu jest także budująca napięcie i pełna niepokoju muzyka, której autorem jest Michał Kush, producent muzyczny i kompozytor, współpracujący także z Darią Zawiałow.

Premiera serialu "Sortownia" w czerwcu 2023 roku jednocześnie na telewizyjnej antenie Canal+ Premium oraz w serwisach streamingowych Canal+ Online i Polsat Box Go.

Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a po stronie CANAL+ Polska Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Z kim?

Niech was piekło pochłonie.
Sztuczna inteligencja.
 0