Łukasz Szewczyk09.05.2023 (17:12)11 komentarzy

Filmy i seriale Sony trafią do HBO Max. Nowa umowa dystrybucyjna

• Sony Pictures Television i Warner Bros. Discovery rozszerzają umowę dystrybucyjną na terenie Europy Środkowo-Wschodniej
• Umowa zapewnia wieloletnie przedłużenie pierwszego płatnego okna dostępu do wybranych tytułów z biblioteki filmowej i telewizyjnej Sony Pictures dla HBO i HBO Max.
Filmy i seriale Sony trafią do HBO Max. Nowa umowa dystrybucyjna
Sony Pictures Television i Warner Bros. Discovery ogłosiły rozszerzenie umowy dotyczącej treści na Europę Środkowo-Wschodnią, w ramach której wybrane tytuły z listy nadchodzących filmów Sony Pictures Entertainment oraz seriali telewizyjnych będą dostępne wyłącznie w HBO oraz na platformie HBO Max w całym regionie.
- Jako niezależne studio z niecierpliwie wyczekiwanymi hollywoodzkimi produkcjami filmowymi i telewizyjnymi oraz ogromnym bogactwem uwielbianych klasyków w naszej bibliotece Sony Pictures, mamy możliwość dzielenia się tymi wyjątkowymi treściami z widzami na całym świecie. Nowa rozszerzona umowa zawarta z naszymi partnerami i przyjaciółmi z Warner Bros. Discovery to wspaniały sposób na udostępnienie tych treści widzom HBO i HBO Max w całej Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Mark Young, Executive Vice President, Networks & Distribution, Sony Pictures Television EMEA.

Począwszy od takich hitów jak "Whitney: I Wanna Dance With Somebody" czy "A Man Called Otto" z Tomem Hanksem umowa obejmie także takie pozycje jak: "Spider - Man: Across the Spider - Verse", "Gran Turismo", "Bez litości 3. Ostatni rozdział", kolejne produkcje związane z franczyzą "Ghostbusters" oraz najnowsze filmy SPE z uniwersum Spider - Mana ("Kraven the Hunter", "El Muerto" and "Madame Web").

Umowa umożliwi widzom HBO oraz użytkownikom HBO Max dostęp do biblioteki najbardziej popularnych filmów z katalogu Sony Pictures Television, takich jak choćby - "Spider - Man", "Jumanji", "Faceci w czerni" czy wszystkie produkcje z serii "Hotel Transylvania".

Wśród pozycji pokazywanych w ramach umowy znajdzie się także serial "Accused", który w styczniu br. zadebiutował w USA na antenie Fox i zapewnił kanałowi najwyższe wyniki oglądalności w ciągu ostatnich trzech lat. To nie wszystko! Do portfolio HBO trafią także - nominowany do nagrody Bafta miniserial "Without Sin", a także takie wyczekiwane tytuły jak: "Twisted Metal" czy "Lucky Hank".

- Przedłużenie tej wieloletniej umowy sprawi, że nasi klienci z Europy Środkowo - Wschodniej w ramach już istniejących pakietów, będą mogli cieszyć się niesamowitą ofertą filmową i serialową Sony zarówno na platformie HBO Max, jak i na antenach kanałów linearnych z całego portfolio HBO. Dzięki połączeniu bibliotek programowych Warner Bros. Discovery, w tym oryginalnych produkcji HBO, Warner Bros, Max Originals czy tych pochodzących z uniwersum DC - wszyscy domownicy dostaną najlepszą możliwą i komplementarną ofertę kontentową -powiedziała Ragnhild Thorbech, Senior Vice President, Programming and Acquisitions EMEA, Warner Bros. Discovery.

Umowa dystrybucyjna obejmuje większość rynków CEE, w tym Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Mołdawię, Słowenię, Chorwację, Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Północną Macedonię i Kosovo.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Wszystko spoko, tylko pora wreszcie na 4K.
 10  
W HBO Max jest już trochę filmów w 4K, niestety jeżeli chodzi o seriale to wydaje mi się że ani jednego w 4K nie zobaczymy,a szkoda.
 3  
Co tu dużo mówić. W największym skrócie, SkyShowtime to filmy z wytwórni Universal i Paramount. Disney+ to Disney i 20CenturyFox, a HBO to Warner Bros i Sony. Te 3 usługi po prostu trzeba mieć :)
 10  
Mimo że C+ nie ma obecnie rządnej dużej wytwórni to i tak odnoszę wrażenie że jest w nim więcej filmów do oglądania..
 5  
Co tu dużo mówić. W największym skrócie, SkyShowtime to filmy z wytwórni Universal i Paramount. Disney+ to Disney i 20CenturyFox, a HBO to Warner Bros i Sony. Te 3 usługi po prostu trzeba mieć :)
Dokładnie, jako dodatek Neflix i nie potrzebujesz tradycyjnej tv.
 3  
Czyli dupa HBO Max nie dodaje starszych seriali Warner Bros a tym samym nie będzie i tych od Sony. Netflix kasuje ostatnio seriale WB. Naturalne dla Sony ale i starszych WB byłby Viaplay oraz dla Sony Netflix bo często robią wspólne produkcję
 0  
Tomek Atomek - na razie to tradycyjne TV blokują rozwój SKY Showtime NCIS Hawaje, La Brea, Zagubiono w czasie, nowy Dexter, Gangi Londynu.
 2  
Powyższe wspominane seriale seriali TV są dostępne w Polsce w Polsat Box Go.
 1  
Tom83 mam je w Play Now ale pisał że nie potrzebna tradycyjna TV a jednak musisz mieć dostęp do ofert TV. FOX umiejętnie blokuje rozwój SKY Showtime czyli konkurencji dla Disney+. Dziwne że SS nie dodał jeszcze 2 sezonów serialu Chucky.
 1  
A nie lepiej korzystać z wypożyczalni Apple TV. Tych nowych filmów też nie ma milion miesięcznie. Aby trzeba subskrybować każda platformę.
 3