Łukasz Szewczyk10.05.2023 (12:58)brak komentarzy

Młody Tancerz Roku 2023' w TVP Kultura

• Finał tegorocznej edycji konkursu "Młody Tancerz Roku" w TVP Kultura
Młody Tancerz Roku 2023
Od ponad dekady konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym utalentowanych uczniów szkół baletowych. Głównym celem konkursu jest popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego. Udział w "Młodym Tancerzu Roku" to także przepustka do spektakularnej kariery w tym zawodzie. Świadczą o tym liczne sukcesy laureatów, również na arenie międzynarodowej. W finale wystąpi gościnnie zwycięzca poprzedniej edycji, Artem Rybalchenko. Tancerz obecnie występuje na deskach Opery Nova w Bydgoszczy jako solista baletu.
W każdym z półfinałów widzowie będą mieli okazję zobaczyć występy ośmiorga uczestników. Jury w składzie: przewodniczący Krzysztof Pastor, Anna Nowak i Robert Bondara, ocenią taneczne popisy i wyłonią finałową szóstkę. Mentorem i wsparciem dla uczestników tegorocznego konkursu będzie Jacek Przybyłowicz, który zaopiekuje się młodymi tancerzami głównie podczas zmagań finałowych. Całość poprowadzi Katarzyna Sanocka.

W odcinkach półfinałowych wystąpią uczniowie ogólnokształcących szkół baletowych: I półfinał: Jagoda Świderska (OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie), Jakub Kiryk (OSB im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku), Zuzanna Burak (OSB im. Olgi Sławczyńskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu), Kamila Lechowska (OSB im. Feliksa Parnella w Łodzi), Maciej Duda (OSB im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku), Daria Domaszewicz (OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie), Mateusz Buszka (OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie), Weronika Juchimiuk (OSB im. Feliksa Parnella w Łodzi).

II półfinał: Marta Wróbel (OSB im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku), Cezary Szlachta (OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie), Jagoda Łydka (OSB im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu), Maria Grzymała (OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie), Martyna Wrzesińska (OSB im. Olgi Sławczyńskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu), Mikołaj Spiżewski (OSB im. Feliksa Parnellaw Łodzi) Daria Nasedkyna (OSB im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku), Klaudia Sarna (OSB im. Romana Turczynowicza w Warszawie).


Półfinały konkursu "Młody Tancerz Roku 2023" w TVP Kultura w niedziele, 21 i 28 maja o godz. 19:00, a finał 4 czerwca o tej samej porze.