Łukasz Szewczyk23.05.2023 (20:45)19 komentarzy

Koniec dobrego. Netflix wprowadza w Polsce opłaty za współdzielenie konta

• Nowe zasady korzystania z Netflixa
• Platforma wprowadza opłaty za współdzielenie konta z osobami spoza gospodarstwa domowego
Netflix
Netflix od pewnego czasu walczy z próbami nielegalnego współdzielenia konta z osobami, które nie mieszkają pod jednym dachem. Teraz przyszedł czas na Polskę. Największy na świecie serwis streamingowy rozpoczyna wysyłanie do polskich użytkowników wiadomości, w których przypomina o zasadach korzystania z serwisu. W korespondencji platforma wyjaśnia, że z konta Netflix mogą korzystać osoby, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym, bez względu na miejsce pobytu - w domu, poza domem czy na urlopie.
Jak wyjaśnia platforma "Gospodarstwo domowe Netflix" to zbiór urządzeń korzystających z tego samego połączenia internetowego w miejscu, w którym użytkownik najczęściej korzysta z serwisu Netflix. Gospodarstwo domowe Netflix można ustawić lub zweryfikować na telewizorze (następnie weryfikacja e-mail lub SMS). Zalogowane na konto Netflix urządzenia korzystające z tego samego połączenia internetowego co telewizor zostaną automatycznie włączone do gospodarstwa domowego. Jeśli użytkownik nie ustawi gospodarstwa domowego, Netflix zrobi to za niego automatycznie na podstawie adresu IP, identyfikatorów urządzeń oraz aktywności na koncie.

Dla osób korzystających z serwisu zgodnie z warunkami praktycznie nic się nie zmienia. Z Netflixa nadal będzie można korzystać na dwóch (plan Standard) lub czterech (plan Premium) obsługiwanych urządzeniach jednocześnie bez dodatkowych opłat, ale w ramach jednego gospodarstwa domowego.

Z kolei dla osób, które chcą legalnie dzielić konto z osobami spoza gospodarstwa, Netflix wprowadził opcję dodania dodatkowego użytkownika w wysokości 9,99 zł miesięcznie za użytkownika. Nowa funkcjonalność dostępna jest w planach Standard (dodatkowe miejsce dla jednego użytkownika) oraz Premium (dodatkowe miejsce dla dwóch użytkowników).

Dodatkowy użytkownik będzie miał własny profil, konto oraz hasło, ale za jego członkostwo będzie płacić osoba, która go zaprosiła. Będzie korzystał z tej samej jakości wideo, jak użytkownik, który ich zaprosił. Pojawią się jednak pewne ograniczenia - dodatkowy użytkownik będzie mógł założyć tylko jeden profil, będzie mógł korzystać z Netflixa na jednym urządzeniu jednocześnie, pobieranie będzie możliwe tylko na jeden telefon lub tablet jednocześnie. Podczas dodawania dodatkowego użytkownika można przenieść profil z istniejącego konta, w tym historię oglądania.

Opcja "Dodanie dodatkowego użytkownika" obecnie niedostępna dla użytkowników korzystających z płatności za pośrednictwem partnera.

Informacja Netflix do polskich użytkoników / Fot. Netflix
Informacja Netflix do polskich użytkoników / Fot. Netflix

Komentarze (1 - 10 z 19)

Wprowadzam bana na Netflix.
 41  
Wprowadzam bana na Netflix.
Tiaaa. Już tylu miało dawać bana, Netflix miał się zwijać, i co? I nic xD
 7  
Rada dla Januszów z Polszy ogłaszających upadłość Netflixa:
Plan Premium 60 zł + 20 zł za dwie dodatkowe osoby = 80 zł, czyli 26,6 zł na osobę na legalu xD
Plan Standard 43 zł + 10 zł = 26,5 zł na osobę

Chociaż dobrze będzie jak w pakiecie Podstawowym 29 zł wprowadzą Full HD, mi to wystarczy i nie będę się z nikim dzielił ;)
 9  
Full hd Ci wystarczy? to na czym to oglądasz?

gdyby za 29 było 4k nie było by problemu z współdzieleniem kont ale te zachłanne ch+je tego nie kumają
 10  
Full hd Ci wystarczy? to na czym to oglądasz?
Oglądam na czym chcę :)
Po prostu nie sikam w majtki na hasło 4K, więc nie czuję potrzeby płacenia więcej xD I nie lubię, gdy inni mają dostęp do mojego konta :)
 1  
Ja nie mam problemu, nigdy nie miałem, nie mam i nie zamierzam mieć tego serwisu. Korzystam z innych serwisów które są tańsze i o wiele lepsze.
 16  
10 pln na miesiac kosztuje konto do pobrania. dla mnie zawartość netflixa nie jest warta więcej niż płacę teraz czyli 15 pln. na pewno nie jest warte 26 pln. wartościowych pozycji jest kilka w miesiacu.
 19  
Sami chcą sie dobić i tak imi tyle ludzi poszło to jeszcze szukają żeby nikt nie został
 10  
Bardzo dobrze, że próbują walczyć z TERRORYSTAMI współdzielącymi konto z osobami spoza gospodarstwa domowego. Normalna rzecz, że ten prodecer nie jest serwisowi na rękę.
 15  
Ale tak to już jest to co było dobre trzeba popsuć i sami to robią no żeby 2zł ale 10zł to przesada!!
 4