Łukasz Szewczyk24.05.2023 (10:15)brak komentarzy

"Oskarżam". Nowy cykl kryminalny od Gazeta.pl

• Rusza "Oskarżam. Cykl kryminalny Gazeta.pl", w którym prezentowane będą reportaże dotyczące m.in. mafii czy zbrodni z lat 90-tych.
• Teksty będą przygotowywać m.in. legendarna dziennikarka kryminalna Helena Kowalik, autorka książek Hanna Dobrowolska, a także Marcin Kozłowski oraz inni czołowi dziennikarze i dziennikarki Gazeta.pl.
Nowy cykl Gazeta.a "Oskrżam"
Historie kryminalne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie tematem portal Gazeta.pl rozpoczął nowy cykl kryminalny - "Oskarżam". W dzień premiery, na stronie głównej Gazeta.pl opublikowane zostały teksty Heleny Kowalik i Marcina Kozłowskiego, poświęcone losom polskiej mafii oraz wideo-rozmowa z jedną z najpopularniejszych polskich podcasterek - Justyną Mazur-Kudelską znaną z podcastu "Piąte nie zabijaj".
- To ekscytujące, że mamy na pokładzie dwa duże nazwiska dziennikarstwa sądowo-kryminalnego w Polsce - legendarną reporterkę sądową Helenę Kowalik, a od czerwca będziemy współpracować ze świetną dziennikarką Hanną Dobrowolską - opowiada Kamil Siałkowski, szef contentu kreatywnego na stronie głównej Gazeta.pl i redaktor prowadzący cyklu "Oskarżam". - Jednym z wiodących autorów naszego nowego cyklu redakcyjnego jest Marcin Kozłowski, który na co dzień zajmuje się w Gazeta.pl tematyką kryminalną. Opublikujemy także reportaże innych autorów i autorek piszących dla Gazeta.pl - dodaje.

W ramach cyklu "Oskarżam" na Gazeta.pl pojawią się m.in. sądowe reportaże cenionych autorek zewnętrznych. Helena Kowalik to uznana reporterka sądowa, autorka kilkunastu książek kryminalnych i reportaży sądowych, m.in. cyklu "Warszawa Kryminalna" czy takich publikacji jak "Hipokrates przed sądem: pacjent kontra lekarz" czy "Przed sądem II RP: przebiegłe kochanki, pospolite zbiry, zazdrośni mężowie". Hanna Dobrowolska jest autorką książki "Wnuczkowa mafia" o "Hossie", twórcy metody tzw. oszustwa na wnuczka. W przeszłości pisała dla "Super Expressu" i Polskiej Agencji Prasowej. Współpracę z Gazeta.pl rozpocznie w czerwcu br.

Teksty tworzone w ramach cyklu "Oskarżam" będą publikowane co 2-3 tygodnie na stronie głównej Gazeta.pl. Artykułom towarzyszyć będą materiały multimedialne, takie jak podcasty dostępne m.in. na platformach Spotify i Apple Podcasts oraz wideo na platformach YouTube czy TikTok.