Łukasz Szewczyk24.05.2023 (13:50)brak komentarzy

Czerwiec w Disney+. "Avatar: Istota wody", "Tajna inwazja", "Goło i wesoło"

• Hity czerwca na platformie Disney+
"Avatar: Istota wody" / Fot. materiały prasowe
"Avatar: Istota wody" / Fot. materiały prasowe
W czerwcu James Cameron powraca na Pandorę w wielkim stylu, osiągając w "Avatar: Istota wody" (od 7 czerwca) wyżyny artystyczne. W zapierającej dech nowej odsłonie, rozgrywającej się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części, śledzimy losy rodziny Sullych i poznajemy majestatyczne morskie stworzenia zwane tulkunami.
Na widzów czeka premiera brytyjskiego serialu oryginalnego "Goło i wesoło" (od 14 czerwca). Minęło 25 lat, odkąd sześciu bezrobotnych facetów obnażyło się w filmie "Goło i wesoło". Od tamtej pory świat bardzo się zmienił, a oni? Gaz został dziadkiem i nie starzeje się z gracją. Wciąż wymyśla nowe, szalone przekręty, a jego nastoletnia córka idzie w jego ślady. Dave wciąż jest jego najlepszym przyjacielem - tyle że już ze sobą nie rozmawiają. Zamiast tego Dave wlecze się przez życie, oddany swej żonie i ich pieskowi. Jednak Jean oczekuje, że wyprowadzanie ich czworonoga nie będzie jedyną ambicją Dave'a - zwłaszcza teraz, kiedy została dyrektorką problematycznej szkoły. Gerald, już na emeryturze, nie potrafi odnaleźć się we współczesnym świecie, jednak to Horse cierpi w nim najbardziej. Po nieudanej próbie odbicia się od dna przyjaciele zbierają się, aby oddać hołd staremu przyjacielowi.


Z kolei "Tajna inwazja" (od 21 czerwca)to najnowszy serial Marvel Studios, będący częścią MCU. Nick Fury dowiaduje się, że ludzkość ma zostać zaatakowana przez radykalną frakcję zmiennokształtnych Skrulli. Wzywa na pomoc grupę sprawdzonych sojuszników: Everetta Rossa, Marię Hill i zaprzyjaźnionego Skrulla Talosa. Rozpoczyna się wyścig z czasem, by zapobiec nadciągającej katastrofie i ocalić ludzkość.

"Wielkie nadzieje" (od 28 czerwca) to sześcioodcinkowy serial oparty jest na powieści Charlesa Dickensa o tym samym tytule. Serial śledzi historię dojrzewającego Pipa, sieroty, który tęskni za lepszym życiem aż do momentu, gdy zrządzenie losu i niecne knowania tajemniczej i ekscentrycznej panny Havisham pokazują mu mroczny świat możliwości. W obliczu wielkich nadziei, jakie się w nim pokłada, Pip będzie musiał poznać prawdziwy koszt tego nowego świata i przekonać się, czy rzeczywiście uczyni go on człowiekiem, jakim chciałby być. Powieść Dickensa będąca dotkliwą krytyką systemu klasowego została opublikowana w 1861 roku po tym, jak najpierw wydano ją w serii tygodniowych rozdziałów począwszy od grudnia 1860 roku.

Z kolei Saint X' (od 7 czerwca), serial kryminalny opowiadany z perspektywy wielu płaszczyzn czasowych odkrywa na nowo i wywraca do góry nogami ten gatunek filmowy. Tajemnicza śmierć młodej kobiety podczas idyllicznych wakacji na Karaibach wywołuje dramatyczny efekt domina, który ostatecznie popycha jej siostrę ku niebezpiecznemu pościgowi za prawdą.

Biograficzny film "Flamin' Hot" (od 9 czerwca) to inspirująca historia Richarda Montañeza, woźnego Frito Lay, który wykorzystał swoje meksykańsko-amerykańskie dziedzictwo i wychowanie, aby zamienić kultowe Flamin' Hot Cheetos w przekąskę, która zrewolucjonizowała przemysł spożywczy i stała się światowym fenomenem popkultury.

Wśród pozostałych premier m.in. "Odnaleźć siebie" (od 14 czerwca), "Rolnictwo na nowo" (od 14 czerwca), "Home Improvement" (sexony 1-8, od 28 czerwca), "Gotowanie w ciemno" (od 29 czerwca).