Łukasz Szewczyk24.05.2023 (16:34)brak komentarzy

Driftingowe Mistrzostwa Polski X Speed Games w Eleven Sports

• Zawody z cyklu Driftingowe Mistrzostwa Polski X Speed Games w Eleven Sports
• Stacja pokaże finałową rywalizację najlepszych 16 z 50 kierowców driftingowych z krajowej czołówki, którzy w najbliższy weekend wystartują na torze w Słomczynie.
Driftingowe Mistrzostwa Polski X Speed Games na żywo w ELEVEN SPORTS
W tym roku została nawiązana współpraca Driftingowych Mistrzostw Polski ze Speed Games, dzięki czemu zawody zyskały nową formułę i stały się największą imprezą tego typu w Polsce. Zmagania w Słomczynie, które odbędą się między 27 a 28 maja, zainaugurują sezon 2023 i będą toczyć się w trzech kategoriach: Pro, Semi-Pro i Speed Games (influencerzy). Na antenie Eleven Sports 2 będzie można obejrzeć decydującą rywalizację Pro, w której pojedzie czołowa szesnastka zawodników. Swój występ w eliminacjach w tej klasie potwierdził broniący tytułu Grzegorz Czapla, a wśród jego konkurentów znajdą się tacy kierowcy, jak Marcin Gałat, Dariusz Fabisiak, Aleksandra Fijał, Paweł Korpuliński, Kamil Lorenc, Bartosz Pełka czy Karolina Pilarczyk.
Jednym z organizatorów wydarzenia w Słomczynie jest Jakub Przygoński, ceniony kierowca rajdowy i pięciokrotny mistrz Polski w driftingu. Eventowi będzie towarzyszył festiwal motoryzacji Speed Games z licznymi atrakcjami dla kibiców. Jedną z nich będzie rywalizacja gwiazd show-biznesu i Internetu o Puchar Speed Games. Uczestnikami będą między innymi Angelika Mucha (Littlemooonster96), Karolina Pisarek, Mikołaj Roznerski i Adam Zdrójkowski. Z kolei w kategorii Semi-Pro pojedzie Bartosz Ostałowski, który jest jedynym profesjonalnym kierowcą driftingowym na świecie prowadzącym samochód wyłącznie za pomocą stopy. W klasie Speed Games z udziałem influencerów na liście startowej znajdą się: HI_5, Fusialka, Kickster, Medusa, Sasha The Owner, Kamil Szymczak, Wheelwithit, Hubert Gromadzki i Poczciwy Krzychu.

Driftingowe Mistrzostwa Polski X Speed Games - 1. runda: Słomczyn (DMP Top 16 Pro) w niedzielę (28 maja 2023 roku) od godziny 16.00 na antenie Eleven Sports 2.