Łukasz Szewczyk25.05.2023 (14:19)brak komentarzy

Sportowe seriale "Widzew. Razem Tworzymy Siłę" i "Raków. Pierwszy wszystko!" w Canal+

• Sport od kulis, odprawy meczowe, towarzyszenie ulubionym zespołom w szatni oraz klub piłkarski jako dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. "
• Canal+ zapowiada sportowe seriale dokumentalne, które otwierają zamknięte zazwyczaj dla kibiców drzwi i pokazują funkcjonowanie drużyn z najbliższej perspektywy.
Dokumenty Canal+
"Widzew. Razem Tworzymy Siłę" i "Raków. Pierwszy wszystko!" to kolejne propozycje serialowe, które dla widzów przygotowała redakcja Canal+ Sport. Seriale sportowe oraz filmy dokumentalne to ważna pozycja w serwisie streamingowym Canal+ Online. Obie produkcje powstały w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie kibiców poprzednimi propozycjami serialowymi, które prezentują widzom inną perspektywę widowisk i przedłużają sezon sportowych emocji. Już teraz powstają kolejne seriale, a w planach są następne.
- Seriale o Widzewie i Rakowie, które produkujemy w sezonie 2022/23, to wyjątkowe propozycje dla fanów piłki nożnej. Jesteśmy z kamerami najbliżej, jak to tylko możliwe, dlatego widz będzie mógł poczuć się niemalże jak trener i piłkarz klubu Ekstraklasy. Podglądanie pracy Marka Papszuna i Janusza Niedźwiedzia oraz ich sztabów szkoleniowych, medycznych i samych zawodników, pozwoli poznać od podszewki codzienność piłkarskiego świata. Pokażemy ponadto konstrukcję klubu sportowego jako przedsiębiorstwa. Odprawy meczowe, nasze słynne "podsłuchy", życie w szatni, niesamowite emocje, twarde charaktery, charyzma i konsekwencja Rakowa w drodze do historycznego mistrzostwa oraz niesamowita energia i fenomen kibicowski Widzewa - najlepsze składniki na dwa serialowe hity sportowe. To po prostu trzeba zobaczyć! Gęsia skórka i ciarki na plecach gwarantowane - zapowiada Marcin Rosłoń, koordynator działu piłkarskiego w redakcji sportowej Canal+ Sport.

"Widzew. Razem Tworzymy Siłę". Nowy serial sportowy Canal+
"Widzew. Razem Tworzymy Siłę". Nowy serial sportowy Canal+
"Widzew. Razem Tworzymy Siłę" (premiera 30 maja w Canal+ Online) to serial unikatowy tak jak sama historia klubu z serca Łodzi. Twórcy produkcji pokazują widzom kulisy funkcjonowania drużyny piłkarskiej. Kibice będą mogli poczuć bijące z ekranu emocje związane nie tylko z samymi rozgrywkami, ale przede wszystkim pierwszym od ośmiu lat sezonem Widzewa Łódź w Ekstraklasie. Od początku lipca 2022 kamery CANAL+ towarzyszyły piłkarzom nie tylko na murawie, ale także podczas obozów i przygotowań, odpraw w szatni, czy na klubowych korytarzach. Ten serial to inny punkt widzenia piłki nożnej.

- Pierwszy raz w historii polskiej telewizji kamery mogły od środka rejestrować funkcjonowanie klubu piłkarskiego przez cały niemal sezon. Otworzyliśmy zamknięte dla widzów drzwi i z bliska pokazaliśmy emocje, adrenalinę szatni oraz trybun czy planowanie strategii transferowej klubu w gabinetach prezesów. Rozciągnięta na cały sezon historia jest naznaczona dramaturgią i zwrotami akcji. Jeśli dodamy do tego magię Widzewa, klubu legendarnego z ogromną rzeszą fanów, to mamy materiał na trzymający w napięciu hit. Ten serial powinien przyciągnąć nawet tych, którzy piłką interesują się od święta - powiedział Maciej Klimek, jeden z twórców serialu.

"Raków. Pierwszy wszystko!". Nowy serial sportowy Canal+
"Raków. Pierwszy wszystko!". Nowy serial sportowy Canal+
Kolejna propozycja to "Raków. Pierwszy wszystko!" (premiera 3 czerwca w Canal+ Online). Częstochowski klub to świeżo upieczony Mistrz Polski, który w ubiegłych dwóch sezonach wywalczył także Puchar Polski. Raków Częstochowa jest zespołem, który w Ekstraklasie skutecznie przełamuje hegemonię Legii oraz Lecha. W serialu zobaczymy nie tylko to w jaki sposób działa klub, poznamy również życie codzienne trenera Marka Papszuna, sztabu szkoleniowego i piłkarzy w mikrocyklu treningowym oraz meczach mistrzowskich.

- W produkcji śledziliśmy ostatnie trzy miesiące pracy Mistrza Polski, które obfitowały w wiele ekscytujących i emocjonalnych chwil. Dla widzów interesujące może być także przyjrzenie się sposobowi pracy Marka Papszuna, jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego polskiego trenera. Towarzyszyliśmy piłkarzom także wtedy, kiedy ogłosił on, że kończy przygodę z klubem, a jego miejsce zajmuje dotychczasowy asystent Dawid Szwarga - jeden z najmłodszych i najciekawszych trenerów "młodego" pokolenia w kraju. Kamery CANAL+ śledziły te momenty i kibice będą mogli zobaczyć, jak wyglądało to "od środka". W serialu pojawią się także rozmowy m.in. z właścicielem Michałem Świerczewskim oraz piłkarzami. Szczerze zachęcam do śledzenia pięknej historii klubu z Częstochowy - mówi Piotr Glamowski, jeden z twórców serialu.