Łukasz Szewczyk25.05.2023 (14:19)brak komentarzy

Medyczny thriller "Sortownia" w Canal+ i Polsat Box Go. Data premiery, zwiastuny (wideo)

• Zło czynione w imię dobra, sprawiedliwość wymierzana własnoręcznie w imieniu poszkodowanych, zbrodnia bez kary.
• Nowy serial "Sortownia" to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać.
• Premiera w czerwcu na antenie Canal+ Premium i w serwisach Canal+ Online i Polsat Box Go.
Serial "Sortownia" w Canal+ Online i Polsat Box Go
Zielony - pacjenci do poczekalni, żółty - krótszy czas oczekiwania, czerwony - natychmiastowa pomoc. Lekarze SOR-u każdego dnia walczą nie tylko o ludzkie życie, ale także z trudnymi realiami polskiej służby zdrowia. Jednym z nich jest doktor Jacek Woliński, który w całości poświęcił się pracy. To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Woliński przez pacjentów określany jest jako "dobry lekarz", ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata.
W głównej roli Andrzej Chyra. Na ekranie partnerują mu: Olga Goldys, Jaśmina Polak, Natalia Jędruś. W serialu wystąpili także Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik, Mariusz Bonaszewski.Reżyserką serialu jest Anna Kazejak. Za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Po stronie CANAL+ Polska producentkami nadzorującymi są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska, po stronie Telewizji POLSAT - Beata Barcz. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska, a reżyserka castingu Julia Popkiewicz. Muzykę skomponował Michał Kush.

Plakat promujący serial "Sortownia"
Plakat promujący serial "Sortownia"
Premiera pierwszych dwóch odcinków serialu "Sortowania" w piątek (16 czerwca 2023 roku) w serwisach streamingowych Canal+ Online oraz Polsat Box GO. Serial od 16 czerwca emitowany będzie także na antenie Canal+ Premium. Kolejne odcinki będą publikowane w obu serwisach oraz na Canal+ Premium w piątki.

Serial liczy 8 odcinków.