Łukasz Szewczyk25.05.2023 (14:20)3 komentarze

Czerwiec w SkyShowtime. "Warszawianka", "Star Trek: Strange New Worlds 2", "Ruxx", "Bros"

• Zło czynione w imię dobra, sprawiedliwość wymierzana własnoręcznie w imieniu poszkodowanych, zbrodnia bez kary.
• Nowy serial "Sortownia" to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać.
• Premiera w czerwcu na w serwisach Canal+ Online i Polsat Box Go.
Borys Szyc w serialu "Warszawianka" / Fot. ShyShwotime
Borys Szyc w serialu "Warszawianka" / Fot. ShyShwotime
Najważniejszą premierą miesiąca będzie polski serial "Warszawianka" (od 19 czerwca). Serial opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya, miejskiej legendy, która nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski aka Czuły (w tej roli Borys Szyc) to postać głęboko złożona - nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim Czuły skradł serca pokolenia X, ale nie dojrzał. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.
Z drugim sezonem powraca serial "Star Trek: Strange New Worlds" (od 16 czerwca) opowiadający o latach, kiedy kapitan Christopher Pike zasiadał za sterami U.S.S. Enterprise. Na ekranie pojawiają się uwielbiani przez fanów Anson Mount jako kapitan Christopher Pike, Rebecca Romijn jako Numer Jeden i Ethan Peck jako oficer naukowy Spock. Serial przenosi nas do czasów, kiedy kapitan Pike, oficer naukowy Spock i Numer Jeden podróżowali po galaktyce i odkrywali nowe światy, zanim do załogi U.S.S. Enterprise dołączył kapitan Kirk.

Z kolei "Success" (od 2 czerwca) to wielowarstwowy dramat skupiający się na silnych postaciach, z których każda w jakiś sposób jest przytłoczona codziennymi zmaganiami z rzeczywistością wielkiego miasta. Kiedy skutki ich działań w pewną feralną noc zaczynają przenikać każdy aspekt ich życia, ci pochodzący z różnych środowisk tzw. "szeregowi obywatele" postanawiają walczyć i upomnieć się o swoje. Serial jest gorzką odą do miasta Zagrzebia i mrocznym obrazem funkcjonowania współczesnego społeczeństwa, który oglądamy oczami zwykłych ludzi doprowadzonych do ostateczności. To uniwersalna, wielowarstwowa opowieść o frustracji, bezradności i bierności w codziennym życiu mieszkańców Zagrzebia i nie tylko, opowiedziana przez pryzmat miłości, pracy, rodziny, lojalności, poczucia zagrożenia i przestępczości.

"Ruxx" (od 9 czerwca) to współczesny dramat o związkach, który przygląda się młodemu pokoleniu Rumunów żyjących w kraju uwięzionym między przeszłością a przyszłością. Akcja toczy się wokół tytułowej bohaterki, Rux (Raluca Aprodu). Rux stara się pogodzić swoją wymagającą karierę zawodową - pracuje u topowego dewelopera w Bukareszcie - z innymi życiowymi priorytetami: utrzymaniem rodziny i związku na odległość z ukochanym w USA. Kobieta próbuje wyjechać z Rumunii do Los Angeles, ale życie sprzysięga się przeciwko niej, kiedy zostaje wciągnięta w największy z dotychczasowych projektów swojego szefa: kampanię wyborczą jego żony na burmistrza Bukaresztu.

Plakat promujący film "Bros"
Plakat promujący film "Bros"
FILMY
Wśród premier filmowych "Bros" (od 3 czerwca). Producent komedii Judd Apatow (The Big Sick) łączy siły z dwoma gigantami komedii: reżyserem Nicholasem Tollerem (Neighbors) i nominowanym do nagrody Emmy Billym Eichnerem (Billy on the Street) przy realizacji kolejnej przebojowej komedii romantycznej. Bros opowiada o losach dwóch gejów poszukających miłości. Największą przeszkodą, z jaką będą musieli się jednak zmierzyć będzie przezwyciężenie ich osobistych problemów z zaangażowaniem.

"Jednym głosem" (od 23 czerwca). Dwukrotnie nominowana do Oscara Carey Mulligan (Promising Young Woman, An Education) i Zoe Kazan (miniserial The Plot Against America, The Big Sick) wcielają się w postacie dziennikarek New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor, które wspólnie ujawniły jedną z najważniejszych historii swojego pokolenia. To dzięki ich pracy na jaw wydostała się skandaliczna prawda o przemocy seksualnej w Hollywood, która zapoczątkowała ruch #MeToo, obaliła mury milczenia wokół tego tematu i na zawsze zmieniła amerykańską kulturę.

"Halloween. Finał" (od 26 maja). Przez wiele lat Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) toczyła ciężką walkę z niebezpiecznym i przerażającym Michaelem Myersem. Nadszedł czas na jej epicki finał. Mimo upływu czasu, morderca w masce wciąż skutecznie unika śmierci, prześladując nie tylko Laurie, ale także jej rodzinę. W trzeciej odsłonie tej trzymającej w napięciu sagi, której pierwsza część - Halloween (2018) - stała się hitem kasowym, reżyser David Gordon Green kończy swoją trylogię spektakularnym, trzymającym w napięciu finałem.

Komentarze (1 - 3 z 3)

nie mogę się doczekać kolejnej przebojowej komedii romantycznej o losach dwóch gejów poszukających miłości
 0  
Tytuł: Kakaowy cock(tail).
 0  
Nie wiem czym się ludzie podniecają jeśli chodzi o Warszawiankę ;)
 1