Łukasz Szewczyk25.05.2023 (14:23)brak komentarzy

Siatkarska Liga Mistrzów i Europejskie Puchary w Polsacie Sport do 2029 roku

• Telewizja Polska przedłużyła prawa do transmitowania Europejskich Pucharów aż do sezonu 2028/2029.
• Umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup.
Siatkarska Liga Mistrzów i Europejskie Puchary w Polsacie Sport do 2029 roku
Liga Mistrzów CEV to najwyższy klubowy poziom rozgrywek siatkarskich w Europie. Rywalizacja odbywa się zarówno z udziałem drużyn męskich, jak i kobiecych. Polskie kluby od lat z powodzeniem rywalizują w CEV Champions League, a fani w każdym sezonie mogą oglądać kilka rodzimych klubów grających w elicie. Od trzech lat tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu należy do Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w miniony weekend skompletował hat-tricka, pokonując w finale Mistrza Polski - Jastrzębski Węgiel.
- Polski Finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy który od ponad dwudziestu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn, napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować" - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat

Telewizja Polsat transmitowała Ligę Mistrzów CEV już w latach 2005 - 2018. Symbolem tamtego kontraktu była drużyna z Bełchatowa, która trzykrotnie zdobywała brąz i raz srebro. W czasie obowiązującej od 2020 roku umowy, klub z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek. Tegoroczny finał z udziałem dwóch polskich drużyn to doskonały prognostyk dla nowego kontraktu obowiązującego aż do sezonu 2028/2029.