Łukasz Szewczyk25.05.2023 (18:04)brak komentarzy

Przegląd Sportowy Onet nakręcił film dokumentalny o Rakowie Częstochowa

• Pierwszy film dokumentalny Przeglądu Sportowego Onet
• "Historia jak z Football Managera. Droga Rakowa Częstochowa do Mistrzostwa Polski opowiada o tegorocznym, piłkarskim mistrzu Polski - Rakowie Częstochowa.
Historia jak z Football Managera. Droga Rakowa Częstochowa do Mistrzostwa Polski
Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet Adrian Heluszka, częstochowianin i od najmłodszych lat kibic Rakowa Częstochowy, rozmawia w filmie z ludźmi, których nie znajdziemy na pierwszych stronach gazet, a którzy przez wiele lat byli związani z klubem - sportowo, organizacyjnie i kibicowsko.
- To nasz pierwszy film dokumentalny. Adrian z Kamilem Kwiatkowskim, czuwającym nad przebiegiem prac i Michałem Walterem, który znakomicie zmontował cały materiał, stworzyli świetny film. Jesteśmy bardzo ciekawi reakcji fanów Ekstraklasy na ten film. Chcieliśmy pokazać, że Raków to nie tylko ostatnie sukcesy, ale fascynująca historia, w której ważną rolę odegrali ludzie, których dzisiaj nie zawsze widać na pierwszej linii, ale - jak podkreślają nasi rozmówcy - nie udałoby się uratować klubu i doprowadzić na szczyt - mówi Kamil Wolnicki, zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet.

Mistrzostwo Polski to oczywiście ogromny sukces tego klubu, ale w Rakowie Częstochowa nie zawsze było tak różowo. Rozmówcy Adriana Heluszki wspominają trudne lata, problemy, z jakimi borykał się klub i mówią, kto miał duży udział w kontekście ratowania klubu. Podają przełomowe momenty dla zespołu i tłumaczą, kto zbudował solidne fundamenty pod przyszłe sukcesy. Oceniają postawę Michała Świerczewskiego i opowiadają o początkach Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa.

Wśród rozmówców Adriana Heluszki w filmie "Historia jak z Football Managera. Droga Rakowa Częstochowa do Mistrzostwa Polski" występują m.in.: Iwo Mandrysz, były spiker Rakowa Częstochowa i znawca historii klubu, Piotr Maćkowiak, pracownik Rakowa Częstochowa, Krzysztof Kościański, kibic Rakowa, Filip Adamus, były pracownik Rakowa Częstochowa, Marcin Rzeszowski, pracownik Rakowa Częstochowa, Robert Parkitny, kibic Rakowa Częstochowa, Piotr Kowalczyk, masażysta Rakowa Częstochowa i Robert Załęski, były piłkarz Rakowa Częstochowa.


Premiera filmu "Historia jak z Football Managera. Droga Rakowa Częstochowa do Mistrzostwa Polski" w niedzielę (28 maja) o godz. 12:00, na Onet.pl oraz w serwisie Przegląd Sportowy Onet