Łukasz Szewczyk31.05.2023 (18:41)brak komentarzy

Wyborcza i Wysokie Obcasy z akcją "Przywróćmy dzieciom uśmiech"

• Już po raz 18. "Wyborcza" w partnerstwie z Toyota Central Europe - Polska wspiera dzieci, przekazując wpływy z reklam na cele charytatywne.
• W Dzień Dziecka ruszy też akcja "Przywróćmy dzieciom uśmiech", która skupia się na sposobach poprawiania dobrostanu najmłodszych.
Przywróćmy dzieciom uśmiech
"Przywróćmy dzieciom uśmiech" to całomiesięczny projekt, na który złoży się cykl artykułów publikowanych w "Gazecie Wyborczej", "Wysokich Obcasach", na Wyborcza.pl i WysokieObcasy.pl.
Dniem startu i ważnym momentem akcji, która powstaje dzięki współpracy zespołu dziennika i Toyota Central Europe - Polska, będzie 1 czerwca - Dzień Dziecka, kiedy to na okładce "Wyborczej" zagości niestandardowa, zawierająca życzenia dla dzieci reklama Toyoty.

Środki z kampanii zostaną przekazane fundacji Słonie na Balkonie, pomagającej dzieciom w kryzysach psychicznych i prowadzącej terapię traum.

Oprócz tego redakcja - w ramach akcji "Przywróćmy dzieciom uśmiech" - wraz z ekspertami odpowie między innymi na pytania: jak zbudować otwartą i empatyczną relację z naszym dzieckiem; jak wychwycić pierwsze sygnały kryzysu psychicznego; jakie cechy powinni wykształcić w sobie wpierający rodzice, opiekunowie czy dziadkowie; czy dorośli rozumieją język dzieci; jak wspierać rozwój talentów dziecka oraz z jakimi problemami mierzą się dziś najmłodsi.

Cykl publikacji otworzy tekst, w którym redakcja wskazuje, jak ważnym tematem jest kryzys psychiczny dzieci i dlaczego podejmuje akcję "Przywróćmy dzieciom uśmiech"". Projekt potrwa do końca czerwca 2023 r.

W poprzednich latach środki zebrane w ramach akcji "Wyborczej" z Toyota Central Europe - Polska pomogły małym podopiecznym m.in. Fundacji Herosi, Fundacji Gajusz, Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa, Fundacji Pomóż Im na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci z Białegostoku, Stowarzyszenia Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie z Głoskowa, Bieszczadzkiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Promyk Nadziei, Fundacji Niesiemy Nadzieję z Poznania oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie.