Łukasz Szewczyk01.06.2023 (11:37)1 komentarz

Nowy program "Onet Europa" od czerwca w Onecie

• Debiutuje nowy program "Onet Europa", którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek.
• W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia.
• Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
Onet Europa
- Unijna polityka to moja pasja, od 15 lat wyjaśniam jej zawiłości i prosto z Brukseli przekazuję informacje o decyzjach, jakie zapadają w sercu Europy i dotyczą nas wszystkich - mówi Dorota Bawołek. - Teraz z mojej wiedzy, doświadczenia i kontaktów z unijnymi politykami będą mogli korzystać Użytkownicy Onetu - dodaje.
- Wydarzenia w Brukseli mają kluczowe znaczenie dla Polski. Komisja Europejska i Parlament Europejski podejmują decyzje, które wpływają na nasze życie - komentuje Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu. - Bardzo się cieszę, że pomoże nam je zrozumieć tak doświadczona dziennikarka jak Dorota Bawołek - dodaje.

W kolejnych odcinkach będzie mowa nie tylko o polskich problemach i wyzwaniach w Unii, w tym tych związanych ze sporem o praworządność, ale też o zmianach, jakie wkrótce czekają Europę. - Do eurowyborów pozostał dokładnie rok. Po nich w Brukseli rozpocznie się wielka europejska gra, najpierw o stołki w unijnych instytucjach, a potem o pieniądze ze wspólnej kasy, czyli unijnego budżetu - podkreśla Dorota Bawołek.

Program "Onet Europa" będzie ukazywać się co tydzień w czwartki, o godz. 15.00 (od 1 czerwca) na stronie głównej Onetu.

Komentarze (1 - 1 z 1)

To ten dzban już nie pracuje w polsacie?
 0