Łukasz Szewczyk20.06.2023 (19:43)brak komentarzy

"Górnik w potrzasku". Premiera piłkarskiego reportażu Przeglądu Sportowego

• Przegląd Sportowy Onet przygotował czteroczęściowy reportaż o Górniku Zabrze
• Nowa produkcja opisuje, jak i dlaczego marnuje się jeden z największych potencjałów w polskiej piłce.
Górnik w potrzasku
Autorem serii "Górnik w potrzasku" jest dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet Łukasz Olkowicz. "Górnik w potrzasku" to wynik kilkumiesięcznej pracy dziennikarza. - Skoro są audyty klubów piłkarskich przed przejęciem przez właściciela, to my postaraliśmy się o audyt dziennikarski Górnika Zabrze. Praca nad nim trwała pół roku - mówi Łukasz Olkowicz.
- Mamy zasłużony dla polskiej piłki klub, mamy w nim mistrza świata, Lukasa Podolskiego, a z drugiej strony potężne długi, które od lat nie pozwalają Górnikowi wyjść z roli ligowego średniaka. Klub od 12 lat jest zarządzany przez miasto Zabrze i marnuje jeden z największych potencjałów w naszym futbolu. Ale to nie jest opowieść tylko o Górniku. To obraz wielu klubów w Polsce - dodaje autor reportażu "Górnik w potrzasku".

- Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem pracy, jaką wykonał Łukasz. To bardzo ważny dla nas reportaż, który pokazuje, że w Przeglądzie Sportowym Onet stawiamy na naprawdę jakościowe dziennikarstwo. I doskonale wykorzystujemy potencjał naszych dziennikarzy. Szkoda tylko, że Górnik nie wykorzystuje swojego potencjału. Taki wielki, silny klub, przydałby się całej polskiej piłce - mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny serwisu Przegląd Sportowy Onet.

Premiera pierwszej z czterech części zostanie opublikowana w środę 21 czerwca w serwisie Przegląd Sportowy Onet i na głównej stronie Onetu. Jest poświęcona tym, którzy - w nadziejach kibiców - mają Górnika wprowadzić z powrotem na szczyt: Trenerom. - Dowiemy się, dlaczego poprzedni szkoleniowiec Bartosch Gaul stracił pracę, poznamy kulisy zdymisjonowania Jana Urbana, dzięki czemu rozwiążemy jedną z największych zagadek w historii Górnika: kto w kuriozalnych okolicznościach zwolnił i upokorzył tego trenera - wymienia Łukasz Olkowicz.

Następne części będą publikowane w kolejnych dniach. "Górnik w potrzasku" będzie także dostępny w wersji do odsłuchania w aplikacji Onet Audio jako czterodocinkowy reportaż.