Łukasz Szewczyk22.06.2023 (10:18)brak komentarzy

Andrus, Smokowski, Zamilska na wakacje w Radiu 357 (wideo)

• Zespół Radia 357 zaprezentował antenowe propozycje na lato
• Wśród prowadzących nowe audycje są między innymi: Artur Andrus, Tomasz Smokowski i Zamilska
• Dodatkowo zespół zapowiada audycje w formule wyjazdowej z różnych miejsc w Polsce
• Scena Radia 357 i Škody po raz trzeci towarzyszy trasie Żywiec Męskie Granie
Studio główne Radia 357
- W wakacje radia słuchamy inaczej. Dlatego przygotowaliśmy dla słuchaczy na ten czas zmiany na naszej antenie. Chcemy pomóc odpocząć i zregenerować siły. Chcemy też dać wakacyjne inspiracje, dużo uśmiechu i selekcję najlepszej muzyki na lato. To też świetna okazja do gościnnych występów zewnętrznych autorów. Zaplanowaliśmy także wiele audycji wyjazdowych. Są one dobrą okazją do spotkań ze słuchaczami, ale także to sprawdzania naszej technologii w nietypowych warunkach i budowania kompetencji w tym zakresie - tłumaczy Olga Mickiewicz, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.
Przez całe wakacje autorzy Radia 357 będą przygotowywali audycje plenerowe. W długi weekend Patroni pływali jachtem z Kubą Strzyczkowskim po Morzu Bałtyckim. 15 lipca wyjazdowe "Zakamarki" ze Szklarskiej Poręby poprowadzi Marek Niedźwiecki. Dzień wcześniej osobiście zabierze Patronów Radia 357 na wyprawę w Góry Izerskie.

- Gdy tylko możemy - ruszamy w teren. Popołudniówkę zrealizowaliśmy już z Rzeszowa i Torunia, przed nami wydanie z Sopotu połączone z "robieniem kroków" przez słuchaczy razem z Ernestem Zozuniem. Do tego wyjazdowe wydania Listy Piosenek, festiwale w Katowicach, Ostródzie czy Świnoujściu i audycje m.in. z Wrocławia, Poznania, Krakowa. Do tego dochodzi 7 lokalizacji i aż 14 koncertów na trasie Żywiec Męskie Granie. To na pewno będzie pracowite lato w Radiu 357 - mówi Olga Mickiewicz.

Radio 357 kontynuuje i rozwija współpracę w ramach trasy Żywiec Męskie Granie. - Jesteśmy partnerem Męskiego już trzeci raz. To dla nas wspaniała sprawa! W tym roku nasza scena urosła - i dlatego przechrzciliśmy ją na Scenę Radia 357. A na scenie ci, którym lubimy pomagać - w zdecydowanej większości to młodzi, zdolni, stawiający pierwsze kroki w profesjonalnym świecie muzycznym. Zresztą, cały line-up tej sceny zasługuje naszym zdaniem na uwagę - wyjaśnia Piotr Stelmach z Redakcji Muzycznej Radia 357, prowadzący koncerty na scenie głównej trasy Żywiec Męskie Granie.

W sumie 12 młodych zespołów zaprezentuje się na Scenie Radia 357 i Škody w 6 miastach - Oddajemy im scenę. Słuchamy jak grają. Obserwujemy kontakt z widownią. Na koniec wyróżnimy jeden zespół bardzo cenną nagrodą. To kilkudniowe warsztaty z jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów muzycznych - Bartoszem Dziedzicem, odpowiedzialnym m.in. za sukcesy płyt Artura Rojka, Brodki, Lecha Janerki czy Dawida Podsiadło. Wybór na pewno nie będzie łatwy - mówi Darek Król, project manager Męskiego Grania po stronie Radia 357.

Występujące zespoły wybrała radiowa redakcja muzyczna. Na Scenie Radia 357 i Škody zagrają: Konrad Słoka & Chango, Ludojad, KATHIA, pawlack, mona polaski, shama, IF Igor Falecki, pastry, koko die, Ania Szlagowska, The Bullseyes i Ostatni Dzień Lata. Ich występy poprzedzą koncerty headlinerów: Funkasanki, Izzy and the Black Trees, atem, NOŻE, Gypsy and the Acid Queen i Cinemon.

Oprócz koncertów, w ramach Sceny Radia 357, zespół radia zaprasza na spotkania z artystami i autorami znanymi z anteny. Radio 357 przygotowało dla Patronów pulę biletów na koncerty Żywiec Męskie Granie. Można je wygrać w cotygodniowych konkursach pod adresem konkursy.Radio357.pl.

Nowe audycje, nowi autorzy
Wśród wakacyjnych nowości od poniedziałku do czwartku między 12:00 a 14:00 pojawi się audycja "Goopi Kaowiec". - Zaproponujemy tu dużo dobrej muzyki i interakcji ze słuchaczami - w tym antenowe zabawy i konkursy - tłumaczy Olga Mickiewicz. Audycję poprowadzą ją m.in. Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Piotr Stelmach, Maja Piskadło, Beata Kwiatkowska, Mateusz Fusiarz, Antoni Grudniewski i inni.

W czwartki między 19:00 a 21:00 nowa audycja "Zamilskiej Pełne Spektrum", a w niej autorska selekcja muzyki bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki.

W wakacje dwie godziny z piątku na sobotę zagospodaruje Kuba Jonczyk - na co dzień koordynujący rozwój podcastów Radia 357. - Będzie to czas z muzyką, która nocą brzmi bardziej.Od marzycielskich brzmień lat 80. i 90. po współczesną muzykę miejską. Soundtrack do ciepłych, wakacyjnych nocy, którego wspólnym mianownikiem nie będzie żaden konkretny gatunek muzyczny, a melancholijny klimat, refleksyjne teksty i swoista intymność prezentowanych utworów - tak opisuje swój pomysł. Audycja "Wszystkie nieprzespane noce" na antenie w piątki między północą, a 2:00 w nocy.


Nowa propozycja na sobotę to "Dom Wypoczynkowy Czarna Helena", w którym spotkają się Filip Jaślar i Artur Andrus. - To magazyn rozrywkowy, w którym prezentować będziemy premierowe monologi, skecze i piosenki przysyłane do audycji przez grupę zaprzyjaźnionych z Radiem 357 Autorów. W każdym programie usłyszymy piosenkę z ostatniej chwili, inspirowaną tematami proponowanymi przez Słuchaczy, dowiemy się co słychać u Czarnej Heleny, zaprosimy Państwa do czytelni i sięgniemy do archiwów polskiego kabaretu - zdradza Roma Leszczyńska, wydająca audycję. Swój udział w audycji zapowiedzieli m.in. Magdalena Mikołajczyk, Marianna Janczarska, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Robert Górski, Tomek i Szymon Jachimek, Grzegorz Wasowski, Wojciech Zimiński, Krzysztof Jaślar, Kuba Strzyczkowski, Wojtek Kamiński, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Kabaret Małżeński, Czas dla nas i Filip Jaślar.

Częściej niż dotąd, bo w każdą sobotę od 16:00 "Rzecz technologiczna", czyli nowości ze świata technologii serwowane przez Jarosława Juszkiewicza i Roberta Zembrzyckiego. Zaraz potem dwugodzinne wizyty na festiwalach - "Supermocni 357" z trasy Męskiego Grania na zmianę z audycjami z innych wydarzeń. Sobotnie wieczory będą należały do Antoniego Grudniewskiego - w audycji "Antonówka" między 19:00 a 21:00 zaprezentuje on muzykę idealną na letnie wieczory.

Kolejna nowość pojawi się w niedzielny poranek. Między 8:00 a 10:00, po raz pierwszy w Radiu 357, swoją autorską audycję muzyczną poprowadzi dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski. - Moje miłości to muzyka i co nieco sport. Stąd i nazwa. "Gra podwójna" to takie trochę mrugnięcie okiem do skrzyżowania, na którym spotykają się moje dwie życiowe pasje. Będzie czasem szybko, czasem wolno. Głośniej i nostalgicznej, nowo, a czasem staro - opisuje swoją audycję Tomasz Smokowski.

Wakacyjny układ ramówki Radia 357 startuje 24 czerwca i potrwa do 3 września.

Wakacyjne nowości zostały zaprezentowane podczas transmisji wideo:


Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 50 tysięcy. Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.