Łukasz Szewczyk01.07.2023 (14:43)brak komentarzy

Wirtualna Polska na wakacje z akcją "JedziemyWPolskę"

• Tegoroczna, szósta już, edycja akcji "JedziemyWPolskę" skupia się na obszarach związanych ze zmieniającym się środowiskiem w naszym kraju.
• Dziennikarze Wirtualnej Polski opowiedzą, jak podróżować w ekologiczny sposób, a także pokażą miejsca, w których już teraz widać skutki postępujących zmian klimatu.
JedziemyWPolskę
W ramach akcji dziennikarze Wirtualnej Polski odwiedzą kilkanaście wakacyjnych miejsc
w kraju i przygotują kilkadziesiąt materiałów, które będą publikowane na stronie głównej WP oraz w specjalnym serwisie jedziemywpolske.wp.pl. Będą to nie tylko reportaże, ale też wywiady i materiały wideo. Pokażą, że "ekologiczna Polska" rozwija się coraz szybciej. Widać ją również z dala od wielkich miast. Cykl opowie o miejscach, które warto odwiedzić, często nieodkrytych, a wartych uwagi oraz o tych, których krajobraz ulegnie przekształceniu w związku ze zmianami klimatu.
- Wakacje 2023 nie mogą obejść się bez cyklu "JedziemyWPolskę", który każdego roku budzi duże zainteresowanie użytkowników WP. Zależy nam na tym, by tworzyć angażujące treści także w sezonie letnim, a sukces naszej akcji pokazuje, że Polacy są głodni opowieści i relacji
z ciekawych miejsc, nawet na urlopach
- mówi Michał Gąsior, head of content.

"JedziemyWPolskę" zawita m.in. w Poleskim Parku Narodowym, na Pojezierzu Kujawskim, nad Soliną i oczywiście nad Bałtykiem. Odwiedzi też polskie winnice, beach bary w centrach miast czy budowane przez samorządy w pobliżu ruchliwych dróg tężnie.

W poprzedniej edycji reporterzy WP odwiedzili popularne wakacyjne miejscowości i doradzili jak w czasach drożyzny podróżować z niewielkim budżetem.