Łukasz Szewczyk02.08.2023 (8:17)brak komentarzy

Aleksandra Sobczak dyrektorką strategii i rozwoju Wyborcza.pl

• Od sierpnia 2023 roku wicenaczelna "Gazety Wyborczej" Aleksandra Sobczak pełni funkcję dyrektorki strategii i rozwoju Wyborcza.pl.
• W nowej roli jest odpowiedzialna za dalsze plany rozwoju serwisu Wyborcza.pl oraz ich wdrażanie.
Aleksandra Sobczak
Jako dyrektorka strategii i rozwoju Wyborcza.pl Aleksandra Sobczak odpowiada m.in. za treści Wyborcza.pl oraz ich układ, a także za testy rozwiązań redakcyjnych, graficznych, organizacyjnych i narzędziowych. Do jej nowych zadań należy również ustalanie standardów pracy wydawców i dziennikarzy serwisów z grupy Wyborcza.pl. W swojej nowej roli będzie ściśle współpracować z Maksymilianem Salskim, Head of Subscription Wyborcza.pl.
- W modelu subskrypcyjnym redakcja stanowi centrum bardzo skomplikowanego, dynamicznego mechanizmu. Dla takiego serwisu jak Wyborcza.pl kluczowe jest ciągłe podnoszenie jakości przy jednoczesnym testowaniu nowych rozwiązań czytelniczych. Dyrektorka strategii i rozwoju, która będzie ten proces stale nadzorować, jest dziś absolutnie niezbędna, a Aleksandra Sobczak jest świetnie przygotowana do tej bardzo ważnej roli - mówi Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy "Gazety Wyborczej" i członek zarządu Agory SA.

Aleksandra Sobczak jako wicenaczelna "Gazety Wyborczej" od 2019 r. sprawuje nadzór redaktorski m.in. nad działem Wyborcza.biz/Ekonomia, "Wysokimi Obcasami" oraz stroną główną Wyborcza.pl. Z "Gazetą Wyborczą" jest związana od 19 lat. Zaczynała w dziale Gospodarka jako redaktorka, potem została jego kierowniczką. Była wicenaczelną "Wysokich Obcasów". W 2017 r. objęła funkcję redaktorki naczelnej "Gazety Stołecznej", a od maja 2019 r. kieruje newsroomem Wyborcza.pl.