Łukasz Szewczyk18.08.2023 (11:10)1 komentarz

Jesień w TVP

• TVP na jesień 2023
TVP
TVP1 We wtorki o godz. 22:20 (od 12 września) Jedynka zaprasza na serię "Lokatorka", opartą na prawdziwych wydarzeniach związanych z nieuczciwą reprywatyzacją w kraju. Amatorzy zagadek kryminalnych w każdy piątek o godz. 20:35 (od 8 września) będą mogli oglądać drugi sezon serialu "Archiwista". W niedziele od 17 września o godz. 20:20 propozycja dla wielbicieli seriali kostiumowych "Dewajtis" - serial oparty na jednej z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, a od 5 listopada o godz. 20:20 "Kamerdyner" - dramat historyczny łączący losy Niemców, Polaków i Kaszubów.
W grudniu widzowie będą mogli obejrzeć także dwa interesujące filmy: "Konopacka. Walka o złoto", opowieść o pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej Halinie Konopackiej, oraz "W Szachu. Ostatnia rozgrywka" - historię polskich szachistów, członków przedwojennej drużyny szachowej, która przez ponad dziesięć lat stanowiła światową czołówkę. Jesienią Jedynka przypomni losy artysty kabaretowego w filmie pt. "Bohdan Smoleń. W cieniu sceny"; pokaże wzruszającą historię dzieci niewidomych i niedowidzących "Pisklaki" oraz dokument "Stańczak - złapać światło" - fascynującą opowieść o życiu i twórczości Juliana Stańczaka.

Od 28 sierpnia na anteny wracają także premierowe odcinki polskich seriali. W TVP1 widzowie ponownie zobaczą "Leśniczówkę" (od poniedziałku do piątku, godz. 18:25), "Koronę królów. Jagiellonowie" (od poniedziałku do środy godz. 20:30), "Ojca Mateusza" (w czwartki od 21 września, godz. 20:35), a w soboty o godz. 20:35 "Komisarza Alexa" (od 8 września). W TVP2 po wakacyjnej przerwie widzowie spotkają swoich ulubionych bohaterów w serialach: "Barwy szczęścia" (od poniedziałku do piątku, godz. 20:10), "M jak miłość" (od poniedziałku do wtorku, godz. 20:55), "Na dobre i na złe" (w środy, godz. 20:55) oraz "Na sygnale" (od poniedziałku do środy, godz. 21:55).

Jesienią nie zabraknie programów rozrywkowych W Jedynce rolnicy będą szukać swojej bratniej duszy w programie "Rolnik szuka żony" (niedziele, od 17 września, godz. 21:20). Na antenie Dwójki od rana spotkania z ciekawymi ludźmi w "Pytaniu na śniadanie" (codziennie, godz. 7:30, a w weekendy, godz. 7:55). Z kolei Sławomir i Kajra zaproszą na premierowe odcinki "Tak to leciało!" (w niedziele, godz. 16:15). Widzowie będą bawić się podczas spotkań muzycznych pod hasłem "Polskich biesiad" (piątki, godz. 20:50), a zespół trenerów "The Voice of Poland" (soboty, godz. 20:00) w składzie: Lanberry, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron oceniać będzie utalentowanych wokalnie uczestników.

Od września do grudnia 2023 roku widzowie Teatru Telewizji będą mogli obejrzeć osiem przedstawień realizowanych "na żywo" w warszawskim studiu przy ul. Woronicza, a także w TVP3 Lublin i TVP3 Wrocław.

W TVP Kobieta Edyta Herbuś poprowadzi drugi cykl programu lifestylowo-podróżniczego pt. "Tańcząca ze światem" (środy, godz. 23:10), Sandra Kubicka w programie "Love me or leave me. Kochaj albo rzuć" (piątki, godz. 21:30) będzie wspierać osiem par, które chcą sprawdzić przed ślubem, czy do siebie pasują, a Joanna Lewandowska udzieli porad florystycznych w "Kwiatach na warsztat" (niedziele, godz. 14:55).

W TVP Historia Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz zapraszają na historyczny teleturniej "Giganci historii" (niedziele, godz.16:00), a Przemysław Semczuk na "Czarną wołgę" (czwartki, godz. 20:00) - program przybliżający pilnie strzeżone kryminalne tajemnice PRL-u. Natomiast Andrzej Kaczmarczyk poprowadzi program poświęcony wymarłym lub wymierającym zawodom i umiejętnościom pt. "Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych" (niedziele, godz.14:25).

"Lokalsi" (środy, godz. 20:10) to serial dokumentalny dotyczący migracji ludności, na który zaprasza TVP Dokument. Stefan Tompson poprowadzi cykl dokumentalno-historyczny pt. "Polskie dziedzictwo", a Barbara Włodarczyk we wtorki o godz. 21:20 w swoim programie "Barbara Włodarczyk zaprasza" przedstawi wyjątkowy cykl filmów dokumentalnych i rozmów z ekspertami.

Wśród premier TVP HD zaprezentuje serial kryminalny "Erynie" (soboty, godz. 21:00); dokumentalną opowieść o młodej piosenkarce pt. "Viki Gabor: mój świat" (czwartki, godz. 21:25) oraz "Koronę Gór Polski" - cykliczny program turystyczny prowadzony przez Martę Manowską (soboty, godz. 12:15).

Od 8 października w niedziele o godz. 15:00 w TVP Nauka w "Stacji Arktyka" emitowany będzie cykl filmów dokumentalnych poświęcony badaniom na Spitsbergenie. 30 września widzowie obejrzą też pierwszą pełnowymiarową produkcję dokumentalną TVP Nauka pt. "Nowe okno na Wszechświat". W październiku będzie można śledzić transmisje ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla.

Telewizja Polska pamięta także o swoich najmłodszych widzach. TVP ABC zaprasza do wspólnego gotowania w programie "Go-tu-jemy!" (niedziele, godz. 10:00) oraz na spotkania w ogrodzie ekscentrycznego muzyka w audycji "Przyjaciele" (soboty, godz. 19:00). Od 6 października pojawi się nowy autorski serial Telewizji Polskiej dla młodzieży "Tylko nie piątek!" (piątki, godz. 20:00 w Alfa TVP oraz w soboty, godz. 21:30 w TVP ABC), w którego rozrywkowej formule mieści się całkiem poważna opowieść o dojrzewaniu i wartościach, które w życiu liczą się najbardziej - przyjaźni, odpowiedzialności, miłości, relacjach i poświęceniu dla innych.

TVP Polonia wyemituje film dokumentalny "Przykazanie miłości. Rodzina Ulmów" (9 września, godz. 20:20) - ukazujący tragiczną historię rodziny pomagającej Żydom podczas drugiej wojny światowej (uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów - TVP1, 10 września, godz. 10:00). Na antenie nie zabraknie również programów informacyjno-publicystycznych: "Polonia 24" (pon.-pt., godz. 22:05, sob.-niedz., godz. 18:00) i "Amerykański kwadrans" (piątki, godz. 17:55, dwa razy w tygodniu).

Biełsat TV prezentować będzie podsumowanie wydarzeń tygodnia w programie "Tydzień" (niedziele, godz. 19:00) oraz analityczny tygodnik międzynarodowy pt. "Praswiet" (czwartki, godz. 20:30). Zimą antena zaprosi na swoją produkcję "Procesy" - serial o wydźwięku antywojennym i antyreżimowym.

"Imbir i cytryna" (niedziele, godz. 8:05) to program TVP Wilno propagujący zdrowy styl życia, natomiast "Unia kulinarna" (piątki, godz. 17:40), czyli wspólne gotowanie potraw polskich i litewskich, to znakomita okazja, by poszukać łączących oba narody kulinarnych doświadczeń.

Na antenach Telewizji Polskiej nie zabraknie szerokiej oferty sportowej. Widzowie obejrzą zarówno mecze polskiej reprezentacji piłki nożnej, jak i siatkówki. Dużą porcję emocji dostarczą także turnieje żużlowe, biathlonowe oraz skoki narciarskie.

Komentarze (1 - 1 z 1)

I peany na cześć pisiorów w gratisie.
 1