Łukasz Szewczyk25.08.2023 (15:22)brak komentarzy

Specjaliści od coverów. Undercover Festival na antenie Polsatu i Eska TV

• W piątek (25 sierpnia) Polsat oraz ESKA TV pokażą na żywo Undercover Festival.
• Na jednej scenie wystąpią światowej sławy tribute band'y, czyli specjaliści od coverów.
Specjaliści od coverów. Undercover Festival na antenie Polsatu i Eska TV
Nie było na świecie festiwalu, podczas którego na jednej scenie można było usłyszeć największe przeboje The Rolling Stones, U2, Coldplay, Harry'ego Stylesa czy Cher. Nie ma także możliwości, żeby na żywo usłyszeć muzykę tych, którzy już odeszli - jak Amy Winehouse. W odpowiedzi na to w UK i USA kilka lat temu powstały festiwale tribute bandów - zespołów wiernie odwzorowujących wizerunek i show oryginalnych artystów. Z roku na rok te widowiska rosły na sile, doskonaliły się, gromadziły coraz większą publiczność, aż w końcu stały się fenomenem i jedną z najbardziej dynamicznie rosnących gałęzi w branży muzycznej na zachodzie. To zjawisko dotarło teraz także do Polski.
Na antenie Polsatu widzowie będą mogli oglądać takich artystów jak: Not The Rolling Stones, Coldplace, Tania Alboni as Amy Winehouse, Harry Styled, AC/DC UK, Young Elton, Jeff Dingle as Bruno Mars, Ed Sheeran Tribute Show, Tania Alboni as Cher, U2 Baby. W ESKA TV wystąpią Harry Styled, ColdPlace oraz Maroon Live, którzy przyjeżdżają do Polski na specjalne zaproszenie od Eska TV. Wydarzenie poprowadzą Maciej Rock oraz Maciej Dowbor.

Koncert Undercover Festival 2023 w piątek (25 sierpnia 223 roku) od godziny 20.05 w Polsacie, następnie kontynuacja (od godz. 22.15) w Eska TV.

Scena tribute traktowana często jako ciekawostka, w ostatnich latach przeszła niesamowitą transformację. Z lokalnych wydarzeń organizowanych przez fanów urosła na zachodzie do ogromnych rozmiarów - tylko w UK festiwali tribute bandów jest ok. 50! Zespoły i artyści, którzy wyspecjalizowali się w odwzorowywaniu zarówno wyglądu, sposobu śpiewania, poruszania, nawet gestykulacji i mimiki koncertują obecnie z powodzeniem po całym świecie.

Okazuje się także, że oryginały mają także swoich ulubieńców wśród tribute'ów. I tak Mick Jagger zaprosił do udziału w filmie i zagrania jego samego Paula Ashworth'a - wokalistę zespołu Not The Rolling Stones. Z kolei Chris Martin z Coldplay zna się z Shanem Croftsem - wokalistą Coldplace - i nawet zaprosił zespół do udziału w teledysku Coldplay'a "Cry Cry Cry". O wyjątkowym warsztacie, między innymi, tych dwóch tribute bandów będzie można przekonać się podczas transmisji koncertu.

Aby poznać ten fenomen z bliska, zapraszamy na Undercover Festival w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku, który odbędzie się na terenie Legia Park przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Podczas wydarzenia pojawią się także dodatkowe atrakcje.