Łukasz Szewczyk07.09.2023 (19:12)brak komentarzy

Paweł Pawłowski w zespole Wirtualnej Polski

• Od września do zespołu prowadzących Telewizji WP i programów wideo Wirtualnej Polski dołączył Paweł Pawłowski.
• Prowadzi m.in. programy publicystyczne i newsowe - "Tłit", "Newsroom" i "WP News".
Paweł Pawłowski w zespole Wirtualnej Polski
Paweł Pawłowski wzmocnił dział wideo Wirtualnej Polski, który odpowiada za realizację programów online - porannego pasma "Tłit" i "Newsroom", programu informacyjnego "WP News" w Telewizji WP, programów "W Polskę na weekend" i "Pomysł na Dom", a także za prowadzenie kanałów Wirtualna Polska, Wirtualna Polska News i DidaskaliaWP na platformie You Tube.
- Wszechstronna wiedza, doświadczenie dziennikarskie w radiu i na wizji sprawiają, że Paweł świetnie uzupełnia nasz zespół. Jesteśmy na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi. Nasi widzowie na pewno zobaczą Pawła w trakcie wieczoru wyborczego, a wcześniej we flagowych produkcjach publicystycznych i newsowych - mówi Michał Mandziak, dyrektor obszaru wideo w Wirtualnej Polsce.

Przez osiem ostatnich lat Paweł Pawłowski pracował w RMF FM. Na początku jako reporter, następnie prezenter Faktów Sportowych. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski za cykl materiałów interwencyjnych dotyczących nieprawidłowości w krakowskiej hucie. Nominowany do nagrody MediaTory w kategorii DetonaTOR za materiał "Kulisy przetargu na autobusy dla wojska. Kompromitujący błąd szefostwa Autosanu". Był wysłannikiem stacji na najważniejsze międzynarodowe imprezy sportowe, m.in. mundial w Rosji (2018) oraz w Katarze (2022). Wcześniej związany był z Grupą radiową TIME.

- Po latach "biegania" z mikrofonem, czas na nową przygodę. Przyjemnie jest wejść do studia
i sprawdzić się w zupełnie nowej roli. Cieszę się, że mogę dołączyć do najprężniej rozwijającej się grupy medialnej w Polsce. Współpraca z jednymi z najlepszych dziennikarzy w kraju w połączeniu z moim doświadczeniem, zebranym przez wiele lat pracy w radiu, da na pewno ciekawe efekty
- mówi Paweł Pawłowski.