Łukasz Szewczyk27.09.2023 (17:32)1 komentarz

HBO Max na pierwszą połowę października. "Zimowy monarcha"

• HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na pierwsze tygodnie października 2023
"Zimowy monarcha"
SERIALE
"Zimowy monarcha" - Były wojownik, obecnie mnich, opowiada historię Artura, który został panem wojny, pomimo braku prawa do tronu.
FILMY
"Pięć małych wilczków"- Amaia, która właśnie została mamą, postanawia wrócić na kilka tygodni do domu swoich rodziców na baskijskim wybrzeżu.

"Gorący pościg" - Reese Witherspoon oraz Sofía Vergara w rolach nierozgarniętej policjantki i świadka koronnego, które muszą stawić czoła groźnym bandziorom.

"Jagnię" - 15-letni Hoss i jego młodszy brat pomagają ojcu zabić owcę na obiad, a następnie kłócą się o to, co zrobić z osieroconym jagnięciem.

"Wielki George Foreman" - Oparta na faktach historia George'a Formana i niezwykłego powrotu do profesjonalnego sportu.

"Ludzkie istoty" - Kiedy tajemnicza nieznajoma zwraca się do Toma z niezwykłą ofertą, mężczyzna staje przed decyzją, która może zmienić jego życie.

"Pani Pati" - Pozornie dobroduszna sprzątaczka wykorzystuje anonimowość swojego stanowiska, aby wzmocnić swoją obecność w mediach społecznościowych.

"W zastępstwie" - Młoda surogatka musi zmierzyć się z trudną sytuacją, gdy para, dla której spodziewa się dziecka, wycofuje się z układu.

"Poślizg" - Po nieudanym napadzie właścicielka stacji benzynowej musi zdecydować czy chronić swojego idiotycznego pracownika, czy wydać go gangsterom.

"Medusa Deluxe" - Śmierć uczestnika konkursu fryzjerskiego tworzy podziały w społeczności, której pasja do włosów graniczy z obsesją.

"Yentl" - Barbra Streisand w roli niezależnej kobiety, która zmuszona jest udawać mężczyznę, aby móc realizować swoją miłość do wiedzy.

"Porwany: pies na gwiazdkę" - Asystentka influencerki i uroczy weterynarz łączą siły, aby przed Świętami Bożego Narodzenia odnaleźć zaginionego szczeniaka.

"Orka" - Młoda Iranka stawia czoła przeciwnościom losu, aby ustanowić rekord świata w pływaniu wytrzymałościowym ze związanymi rękami.

"Bystre kobiety" - Sprzątaczka Karine zaczyna przewodzić ruchowi pracowników w swojej firmie. Szybko jednak musi zmierzyć się z dylematem moralnym.

"Broken Flowers" - Zatwardziały kawaler zostaje zmuszony do refleksji nad swoją przeszłością, gdy otrzymuje tajemniczy różowy list z informacją, że ma syna.

"Wyznania hochsztaplera Feliksa Krulla" - Felix Krull, przystojny mężczyzna o skromnym pochodzeniu, zalicza awans społeczny dzięki kontaktom nabytym jako pracownik windy w luksusowym hotelu.

"Ona jest miłością" - Kiedy rozwiedziona para wpada na siebie w wiejskim hotelu w Kornwalii, ich spotkanie wywołuje zaskakujące odrodzenie utraconej miłości.

"Zakochana Stella" - To ostatni rok Stelli w liceum. Ją jednak bardziej interesują szalone wieczory w słynnym paryskim klubie i poznawanie przystojnych chłopaków.

"Wpuszczony w kanał" - Pod ulicami Londynu żyje rozpieszczona mysz - Roddy - który myśli, że ma wszystko. Wszystko zmienia się, gdy w jego życiu pojawia się intruz.

"Klara" - Kronika życia św. Klary, XIII-wiecznej włoskiej szlachcianki, która opuściła zamożną rodzinę, aby podążać drogą Franciszka z Asyżu.

"Hair" - Zrealizowana przez Milosa Formana, porywająca ekranizacja broadwayowskiego musicalu o dzieciach-kwiatach do dziś pozostaje jednym z najlepszych filmów muzycznych wszech czasów.

"Jedyna miłość razy dwa" - Pewna kobieta nieoczekiwanie musi wybrać między mężem, o którym od dawna myślała, że nie żyje, a narzeczonym, który dał jej nową szansę na szczęście.

"Egzekutor: Odrodzenie" - Amerykański marshal i żona szefa międzynarodowego syndykatu przestępczego muszą współpracować, aby powstrzymać spisek.

"Plan 75" - Japonia w niedalekiej przyszłości. Rządowy program zachęca seniorów do dobrowolnej eutanazji w celu uzdrowienia społeczeństwa złożonego z seniorów.

"Różowy księżyc" - Kiedy ojciec nieoczekiwanie ogłasza, że ma dość życia, Iris zmuszona jest stawić czoła absurdowi sytuacji i spełnić jego ostatnie życzenie.

"Sound of Metal" - Życie heavymetalowego perkusisty wywraca się do góry nogami, gdy zaczyna tracić słuch i musi stawić czoła przyszłości wypełnionej ciszą.

"Egzamin" - Jeśli Rojin nie zda egzaminu wstępnego na uniwersytet, ojciec zmusi ją do małżeństwa. Jej starsza siostra postanawia za wszelką cenę jej pomóc.

"Smerfy 2" - Kolejna część pełnometrażowej opowieści o smerfach. Ulubieńcy dzieci muszą znowu zmierzyć się z niebezpiecznym czarodziejem Gargamelem.

"Rybki z ferajny" - Wskutek nieporozumienia Oskar zostaje okrzyknięty mianem pogromcy rekinów. Aby podtrzymać kłamstwo, łączy siły z Lennym, rekinem-wegetarianinem.

DOKUMENTY
"Łowcy duchów: Hotel Cecil" - Zak i załoga meldują się w hotelu Cecil, aby przeprowadzić badania zjawisk paranormalnych na szeroką skalę.

"Łowcy duchów: przeklęty hotel" - Załoga Łowców duchów powraca do niesławnego hotelu Goldfield, gdzie wszystko się zaczęło, aby rozliczyć się ze złowrogimi duchami.

"Krzyk: Historia prawdziwa" - Steve Shippy i Cindy Kaza badają demoniczne siły, które rzekomo popchnęły Danny'ego Rollinga do morderstwa.

"Pod okiem kosmitów" - Byli wojskowi przerywają milczenie w sprawie masowego tuszowania przez rząd faktów dotyczących UFO i potencjalnej inwazji przybyszów z obcej planety.

"Klątwa szmacianej laki" - Medium Cindy Kaza odkrywa tajemnicę najbardziej nawiedzonej i najmroczniejszej lalki na świecie.

"Egzorcysta. Historia prawdziwa" - Obraz ujawnia nowe dowody dotyczące prawdziwych egzorcyzmów 13-letniego chłopca, które stały się inspiracją dla kultowego horroru pt. "Egzorcysta".

"Duchy z lotu 401" - Steve Shippy i Cindy Kaza udają się w głąb Everglades na Florydzie, aby odkryć przerażającą prawdę o katastrofie lotu 401.

"Kolekcja z piekła rodem: Trzy kręgi piekielne" - Chłopiec i jego ojciec walczą o swoje dusze po otwarciu portalu do przeklętego cyrkowego świata.

"Liderka: Sprawa Bling Ring" - Dokument o Rachel Lee, przywódczyni hollywoodzkiej grupy włamywaczy z 2009 roku znanej jako Bling Ring.

"Ted Bundy: Sztuka kłamstwa" - Theodore R. Bundy popełnił kilkadziesiąt brutalnych morderstw w latach 70. Eksperci analizują nagrania z przesłuchań i rozpraw sądowych. Próbują opisać sposób działania zabójcy.

"Sztuka kłamstwa: R. Kelly" - Idol na scenie, potwór poza nią. Gwiazda R&B, R. Kelly, był seryjnym przestępcą seksualnym, który przez ponad 20 lat napastował nieletnie ofiary.

"Donald Trump: Sztuka kłamstwa" - Donald Trump to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnych czasów. Eksperci poddają wnikliwej analizie słowa, czyny i gesty byłego prezydenta USA.

"Michael Jackson: Sztuka kłamstwa" - Michael Jackson, przed śmiercią w 2009 roku, był największą gwiazdą popkultury. Niestety jego prywatne życie niszczyły zarzuty o molestowanie seksualne dzieci.

"Jussie Smollet: Sztuka kłamstwa" - Kiedy aktor Jussie Smollett oświadczył, że został zaatakowany z powodu orientacji seksualnej i rasy, świat kipiał z oburzenia. Poznajmy motywy sfingowania tej zbrodni nienawiści.

"Morderstwo Caroline Crouch: sztuka kłamstwa" - Młoda kobieta całkowicie traci głowę dla pilota. Kiedy na świat przychodzi ich dziecko, dochodzi do tragedii. Eksperci ujawniają kulisy tych strasznych wydarzeń.

"Morderstwo Gabby Pettito" - Internetowe marzenie, które na jawie zamieniło się w koszmar. Eksperci analizują nagrania z policyjnych kamer i próbują ustalić bieg wydarzeń, które doprowadziły do morderstwa Gabby Petito.

"Morderstwo Grace Millane" - Specjalista od mowy ciała, ekspert językowy i psycholog sądowy poddają wnikliwej analizie głównego podejrzanego o morderstwo brytyjskiej turystki Grace Millane.

"Low Country: Dynastia Murdaugh" - Trzyczęściowy serial dokumentalny bada spuściznę rodziny Murdaughów, która przez pokolenia miała ogromny wpływ na kształtowanie się systemu prawnego Karoliny Południowej.

"To nie przypadek" - Opowieść luźno powiązana z marszem Unite the Right, który miał miejsce w 2017 roku w Charlottesville w stanie Wirginia.Październikowe nowości w HBO Max dzień po dniu (1 - 15 października):

• 1 października
Pięć małych wilczków
Gorący pościg
Jagnię
Wielki George Foreman
Ludzkie istoty
Pani Pati
W zastępstwie
Poślizg
Łowcy duchów: Hotel Cecil
Łowcy duchów: przeklęty hotel
Łowcy duchów: Horror at Joe Exotic Zoo
Łowcy duchów: Jezioro śmierci
Krzyk: Historia prawdziwa
Pod okiem kosmitów
Klątwa szmacianej laki
Egzorcysta. Historia prawdziwa
Duchy z lotu 401
Kolekcja z piekła rodem: Trzy kręgi piekielne

• 2 października
The Walking Death XI, odc. 17 - 24
Medusa Deluxe
Yentl
Liderka: Sprawa Bling Ring

• 3 października
Rodzice IV, odc. 8

• 4 października
Ted Bundy: Sztuka kłamstwa
Sztuka kłamstwa: R. Kelly
Donald Trump: Sztuka kłamstwa
Michael Jackson: Sztuka kłamstwa
Jussie Smollet: Sztuka kłamstwa

• 5 października
Cisza II, odc. 1
Nasza bandera znaczy śmierć II, odc. 1 - 3
Porwany: pies na gwiazdkę

• 6 października
Na planie XX, odc. 40
Zimowy monarcha, odc. 1 - 2
Orka
Bystre kobiety
Broken Flowers
Wyznania hochsztaplera Feliksa Krulla
Ona jest miłością
Zakochana Stella

• 7 października
Zwariowane Melodie: kreskówki V, odc. 2
Meet the Batwheels, odc. 7
The Heroic Quest of the Valiant Prince Ivandoe III, odc. 1 - 8
Teen Titans Go! VIII, odc. 1
Billions VII, odc. 9
Wpuszczony w kanał

• 9 października
Klara
Hair

• 10 października
Rodzice IV, odc. 9

• 11 października
Low Country: Dynastia Murdaugh, odc. 1 - 3
Morderstwo Caroline Crouch: sztuka kłamstwa
Morderstwo Gabby Pettito
Morderstwo Grace Millane
To nie przypadek

• 12 października
Cisza II, odc. 2
Nasza bandera znaczy śmierć II, odc. 4 - 5
Jedyna miłość dwa razy
Dziewczyna, która uciekła: historia Kary Robinson

• 13 października
Doom Patrol IV, odc. 7 - 8
Na planie XX, odc. 41
Zimowy monarcha, odc. 3
Egzekutor: Odrodzenie
Plan 75
Różowy księżyc
Sound of Metal
Egzamin

• 14 października
Lucas the Spider, odc. 20 - 26
Billions VII, odc. 10
Smerfy 2

• 15 października
Rybki z ferajny

Komentarze (1 - 1 z 1)

Zimowy Monaracha, kolejna ofiara diversity and inclusiveness.
Merlin rodem z Afryki, a Rycerze Okrągłego Stołu z Indii i Pakistanu.
Kolejny dowód na to, że dziś lepiej czytać ksiązki niż oglądać programy tv przygotowane dla modern audience.
 3