Łukasz Szewczyk01.10.2023 (10:01)brak komentarzy

Październik miesiącem pracy zespołowej w Polsat JimJam

• W październiku Polsat JimJam uczy najmłodszych, jak ważna jest umiejętność współpracy.
• Programy emitowane w cyklu "Praca zespołowa" pokazują, że w naszym życiu czasem będą pojawiać się trudne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć.
"Strażak Sam"
Polsat JimJam podkreśla, że wszystkie programy pojawiające się na kanale nie tylko bawią, ale też uczą. Towarzyszą najmłodszym w ich emocjonalnym i intelektualnym rozwoju, uczeniu się nowych słów, a także kształtowaniu empatii i wrażliwości. Programy opatrzone odznaką "Praca zespołowa" pokazują widzom, jak może wyglądać efektywna praca w grupie.
W bajce "Strażak Sam" dzielny Strażak ratuje swoich przyjaciół i znajomych z różnych niebezpiecznych sytuacji. Kiedy zabrzmi alarm pożarowy, Sam i jego załoga są gotowi, by nieść pomoc zarówno na lądzie, jak i na morzu. Mali widzowie śledzą przygody Sama i jego przyjaciół ucząc się, jak powinna wyglądać współpraca i jak można dzielić się obowiązkami w grupie. Dzieci dowiadują się także, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości, bo dzięki odwadze
i determinacji nie tylko jesteśmy w stanie rozwiązać każdy problem, ale i możemy zdobywać nowe umiejętności.

Mały czerwony motor Ricky Zoom i jego najlepsi przyjaciele, Loop, Scootio oraz DJ, pędzą wszystkim z pomocą, przeżywając przy tym masę wspaniałych przygód. Pełna akcji seria "Ricky Zoom" pokazuje najmłodszym czym jest prawdziwa przyjaźń, wspierająca społeczność, a także na czym polega samodzielność. Odważne pojazdy codziennie muszą stawić czoła wyzwaniom, jednak w zgranej paczce żadne trudności nie są im straszne!

Wilson, Koko i Bruno, czyli bohaterowie bajki "Stacyjkowo", to trzy sympatyczne i energiczne lokomotywy. Przyjaciele mają do wykonania ważne zadania, a po ukończeniu każdego z nich otrzymują odznakę. Młode ciuchcie muszą się jeszcze wiele nauczyć i są zdeterminowane, by osiągnąć wyznaczone cele. Każdy odcinek stanowi cenną lekcję - maluchy dowiedzą się między innymi jak ważna jest punktualność i uważne słuchanie poleceń. Lokomotywy poprzez swoje postępowanie pokażą także małym widzom, że na przyjaciół zawsze można liczyć, i że należy pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują.

Na bajki z odznaką "Praca zespołowa" zapraszamy codziennie o 5:50, 14:55 i 21:40 od
1 października w Polsat JimJam.