Łukasz Szewczyk04.10.2023 (15:16)brak komentarzy

Drugi sezon serialu "Rapot" w FilmBox+

• Psycholożka kryminalna Bárbara sama dobrze wie, jak to jest stać się ofiarą ekspresowego porwania, zwanego raptem.
• Kobieta postanawia poświęcić swoje życie zawodowe zapobieganiu tego typu przestępstwom.
• Jej idealizm szybko zostaje wystawiony na próbę, gdy okazuje się, że organizacja, która miała chronić ofiary, ma sporo na sumieniu - nie tylko w kwestii raptów.
Rapt 2
Bárbara Vázquez (Maggie Civantos), błyskotliwa psycholożka kryminalna, pracuje dla Zentral Risk, firmy ubezpieczeniowej, której flagowym produktem jest polisa gwarantująca ochronę przed porwaniem. W drugim sezonie serialu "Rapt" bohaterka staje przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze, a także - w życiu. Ofiarami porwania padły dwie ważne dla niej osoby - jej szefowa oraz jej córka. Stojąc na czele zespołu poszukiwawczego, Bárbara nie cofnie się przed niczym, by uratować swoje dziecko. Odkrywa, że jej obecny pracodawca może mieć związek z serią zaginięć, podejrzanym samobójstwem, tajemniczą śmiercią, a nawet - z jej własnym porwaniem sprzed lat. Czy firma, dla której pracuje, jest częścią większego spisku? Czy uda jej się stawić mu czoła? Na szali stoi nie tylko jej bezpieczeństwo, lecz także życie jej córki. Zemsta może okazać się mieczem obosiecznym.
"Rapt" podejmuje niezwykle aktualny temat szybkich porwań (ang. express kidnappings), które stały się popularnym sposobem na przeprowadzenie uprowadzeń na całym świecie, szczególnie w krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. Ten rodzaj przestępstwa wyróżnia się tym, że sprawcy zwykle nie planują swoich działań z wyprzedzeniem, lecz działają spontanicznie. Celem jest zwykle szybka wpłata okupu przez rodzinę ofiary lub samą ofiarę. Porwania ekspresowe są krótsze i mniej brutalne niż tradycyjne, ale nadal stanowią poważne zagrożenie dla ofiar. Szybkie porwania często mają miejsce w okolicach lotnisk, dworców autobusowych, parkingów i innych miejsc o dużym natężeniu ruchu. Za najczęstsze miejsce, w okolicy którego dochodzi do zagrożenia uprowadzeniem, eksperci wskazują bankomaty. Pierwsze minuty od uprowadzenia są kluczowe zarówno dla śledztwa, jak i bezpieczeństwa osoby uprowadzonej. Właśnie dlatego użycie najnowszej technologii jest kluczem do szybkiego rozwiązania tego typu spraw.

Drugi sezon hiszpańskiego serialu "Rapt" (oryg. "Express") liczy 8 odcinków. Autorem pomysłu na serię jest Iván Escobar, za reżyserię odpowiadają Anaïs Pareto Onghena i Iñaki Peñafiel. Światowa premiera drugiego sezonu odbyła się w 2023 roku. Grupa Kino Polska, właściciel serwisu FilmBox+, ma wyłączne prawa do emisji tej produkcji zarówno w SVOD, jak i telewizji linearnej. Pierwszy sezon w całości dostępny jest w serwisie FilmBox+.

Drugi sezon "Rapt"- premierowe odcinki co środę, od 4 października tylko w serwisie FilmBox+.