Łukasz Szewczyk25.10.2023 (21:55)brak komentarzy

"Anatomia śmierci". Rusza nowy podcast Medonetu

• "Anatomia Śmierci" to nowy podcast Medonetu, który prowadzi Agnieszka Mazur-Puchała, wydawczyni Medonetu.
• Autorka wraz ze swoimi gośćmi prowadzi rozmowy o psychologii i fizjologii odchodzenia.
Anatomia śmierc
"Anatomia Śmierci" to podcast, którego motywem przewodnim jest śmierć - omawiana i wyjaśniana pod każdym możliwym kątem. Czy da się w jakiś sposób przewidzieć, że ktoś wkrótce umrze? Jak nie rozmawiać z człowiekiem, którego życie się kończy? Co wypada, a czego absolutnie nie w czasie żałoby? Co naprawdę dzieje się z ciałem po śmierci? Pytania, które nas dręczą, ale boimy się je wypowiedzieć, swoim rozmówcom zadaje wydawczyni Medonetu Agnieszka Mazur-Puchała.
-- Kiedyś wszyscy umrzemy. Truizm, ale zdarza nam się o tym zapominać. Zamiast oswajać się ze swoją śmiertelnością, staramy się tego tematu unikać, zamiatać go pod dywan. A to, czego się nie zna, czego się nie rozumie, przeraża bardziej niż "oswojony" strach. W swoim podcaście chcę krok po kroku objaśnić słuchaczom śmierć i uspokoić, jeśli tylko jest to możliwe. Dlatego wśród tematów uwzględniłam np. rozmowę o pogrzebaniu żywcem. I od razu zdradzę: dziś w Polsce to właściwie nie ma prawa się wydarzyć - mówi Agnieszka Mazur-Puchała, wydawczyni Medonetu.

Nowe odcinki podcastu będę publikowanie co tydzień, w każdy poniedziałek o 10.00 na Medonet.pl, w aplikacji Onet Audio oraz na popularnych platformach podcastowych.