Łukasz Szewczyk29.10.2023 (9:34)brak komentarzy

Finałowy sezon hitu Netflixa "The Crown". Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany (wideo)

• Oficjalny zwiastun 6. części serialu "The Crown"
Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany
Światło dziennie ujrzał oficjalny zwiastun pierwszej części finałowej serii serialu "The Crown", witając z powrotem obsadę wcielającą się w postaci z rodziny królewskiej, które Peter Morgan stworzył po raz pierwszy w 2016 roku.
Pierwsze cztery odcinki nowego sezonu przedstawiają rozkwitający związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda, tuż przed tragicznym w skutkach wypadkiem samochodowym. Podczas swojego pierwszego lata jako rozwiedziona para, książę Karol i księżna Diana spędzają zupełnie odmienne wakacje ze swoimi synami.

Diana jest zapraszana przez Fayedów na południu Francji, dając młodym książętom przedsmak luksusowych jachtów, gier wideo i wieczorów filmowych, natomiast Karol trzyma się tradycji w Balmoral. Porównania tych dwóch różnych światów przedostają się do prasy, będąc jednocześnie podsycane przez zagorzałych paparazzi i niektórych członków królewskiego zespołu prasowego.

Gdy życie na jachcie i ciągła kontrola mediów tracą na atrakcyjności, Diana pragnie zobaczyć swoich chłopców, którzy wrócili do Balmoral. Podczas podróży do Paryża sprawy przybierają tragiczny obrót, za sprawą wzmożonego i agresywnego pościgu mediów.

Po ogłoszeniu wiadomości o śmiertelnym wypadku samochodowym Diany i Dodiego, ogromna fala publicznego żalu zaskakuje królową. Fala uderzeniowa przetacza się przez Pałac, a Al Fayed również przeżywa stratę swojego ukochanego syna. Ma nadzieję, że wspólna żałoba zbliży go do rodziny królewskiej, zamiast tego czuje się coraz bardziej odrzucony.


Część pierwsza finałowego, szóstego sezonu "The Crown" zadebiutuje na Netflix 16 listopada.